İzmir’e 2 Ödül…

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 2 farklı kamu hastanesi İstanbul’da gerçekleştirilen HIMSS 2019 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’ndan 2 ödülle döndü. 

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “HIMSS 2019 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı”nda HIMSS EMRAM kriterlerine göre EMRAM Seviye 7 kriterlerini yerine getirerek unvanı almaya hak kazanan Tire ve Ödemiş Devlet Hastaneleri ödüllendirildi. 

“Hastanelerimizi tebrik ediyorum…”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Fuar’da yaptığı açılış konuşmasında “Bu vesile ile tam dijital hastane haline gelen İzmir-Tire Devlet Hastanemizi, İzmir-Ödemiş Hastanemizi ve Yozgat Şehir Hastanemizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu sayılarla Türkiye ABD’den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip olan Ülke konumuna yükseldi. Bakanlık olarak bundan 6 yıl önce başladığımız bu süreçte hedefimiz hastaneleri yerli yersiz teknolojilerle donatmak değil, sağlık hizmet kalitesi ve hasta güvenliği için doğru bilgi ile teknolojinin gerektiği yerde en iyi şekilde kullanımını sağlamaktır.” dedi.

Türkiye’deki 3 Hastaneden 2’si İzmir’den…

Türkiye’deki EMRAM Seviye 7 (Tam Dijital)  Belgesine sahip 3 hastaneden ikisi olan Tire ve Ödemiş Devlet Hastanelerinin kazandığı ödülleri, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop ile iki hastanenin yöneticileri birlikte teslim aldı.   

Törende Tire’nin Başarı Öyküsü Anlatıldı.

Ödül töreninde, Tire İlçe Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Özgür Bolat, 2016 yılında dijital hastane çalışmalarıyla Türkiye’de ilk HIMSS Stage 7 akreditasyon belgesine sahip hastane olmayı başaran Hastanelerinin başarı öyküsünü konu alan bir sunum yaptı. Sunumunda dijital hastane uygulamaları kapsamında yapılan; dijital kapalı döngü ilaç yönetim sistemi alımı, kurulum ve sisteme entegrasyonu, dijital malzeme yönetim sisteminin oluşturulması, karar destek sistemlerinin oluşturulması ve geliştirilmesi süreçlerini katılımcılarla paylaştı.


Bir cevap yazın