Buradasınız
Anasayfa > ÇEVRE > AFAD ve Meteorolojiden Uyarı

AFAD ve Meteorolojiden Uyarı

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde görülmesi beklenen hava durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, 11 Kasım Cumartesi günü denizlerde şiddetli fırtınanın beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir, Aydın, Manisa ve Muğla’da bugün akşam saatlerinden itibaren kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini, yağışların İzmir, Aydın ve Manisa’da gece saatlerinden sonra, Muğla’da ise yarın sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesinin beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli olunması uyarısını yaptı.

Fırtına Pazar Sabah Saatlerine Kadar Sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı Karadeniz’in batısında rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği bildirildi. Fırtınanın, pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği kaydedildi.

Marmara’da ise rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği belirtildi.

Fırtınanın, pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenirken Kuzey Ege’de ise rüzgarın yarın öğle saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği ve aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybedeceği vurgulandı.

Bir yanıt yazın

Top