Buradasınız
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > İZMİR AŞKINA’DAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

İZMİR AŞKINA’DAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Sosyal Medyada Paylaş

6 Haziran akşamı AASM’de sahnelenen İZMİR AŞKINA 8500 gösterisi muhteşem dansları ve sürükleyici hikayesiyle izleyenleri büyüledi.

     Senaryosunu İzmir Aşkına Derneği başkanı Filiz Güleç’in kaleme aldığı ve yönetmenliğini Gökmen Küçüktaşdemir’in yaptığı İzmir Aşkına 8500 izlemeye gelenleri etkisi altına aldı. İzmir’in tarihini anlatan müzikal gösteride seyircileri dönemin içine alan, adeta o zamanları yaşatan anlatımıyla büyük etki yarattı. Belediye başkanları, büyükşehir belediyesi, ticaret odası ve İzmir’in önemli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin izleyenler arasında yer aldığı gecede oyunu sahneleyen ekip dakikalarca ayakta alkışlandı. 

   Sunuculuğunu Barış Kınav’ın yaptığı gösteri İzmir’in sahip olduğu değerlere dikkat çekti. Tüm dünyanın sahiplenmeye çalıştığı Homeros’un İzmirli olduğu vurgusu, Türk denizcilik tarihini başlatan Çaka Bey, büyük İskender, Aristides gibi İzmir’e adını bırakmış tarihe geçmiş isimlerinde hatırlatıldığı gösteride etkileyici kostümler ve Naya Aliyeva tarafından hazırlanan koreografiler izleyenleri büyüledi. 

İzmir’in tarihi önemine de değinen Başkan Güleç, “İzmir turizmde dünyanın sayılı şehirleri arasına girebilecek potansiyele sahip. İzmir’i sadece İncir, üzüm gibi tarım ürünleri veya zeybek ile dünyaya tanıtmak yeterli değil. Böylesine önemli isimler İzmir’e aitken bunu etkin kullanmak lazım. Homeros gibi bir değere sahip çıkmak lazım. Biz İzmir’e ait olan tüm değerleri savunacağız. Dernek olarak misyonumuz İzmir’i her zaman ileriye taşımaktır. Sanat ise bizim için halkla buluşmanın en güzel yolu. Yaz boyu farklı ilçe ve şehirlerde gösterilerimiz devam edecek. 12 Haziran Pazartesi günü İzmir’in en gözde sahnesi İSTİNYE ART Performance Hall’da İzmirlilerle yeniden buluşacağız. Bu muhteşem gösteriyi kaçırmayın” dedi.

Müzikalde yer alan diğer isimler şöyle: Ahsem Arca, Ali Kâya, Begüm Gürgan, Beran Çimen, Birgül Canseven, Can Bora Birgül, Çisem Çelikoğlu, Dinçer Adıgüzel, Doğa Doğan, Ebru Evin, Ece İlaslan, Ezgi Yaman, Fadime Bilir, Filiz Güleç, Filiz Ünal, Furkan Güven, Gonca Ünal, Goncagül Çelik, Haluk Karaçöl, Hasan Döşkaya, Hasan Tahsin Karahan, İdil Öcal, İlgi Oğuzbayır, İlkay Karataş, İlkay Sılay Yurtsever, Kadir Gökavdan, Meltem Ülkü, Mercan Reis Çolak, Muratcan Tokgöz, Orkun Akmansoy, Özlem Çağlayan, Özlem Korkmaz, Ragıp Başol, Salih Gececi, Sedat Bozan, Selen Eliaçık, Sercan Türksever, Sevay İpek Aydın, Sidal Sevenoğlu Çandarlı, Timur Özçaylak, Tuğçe Zorlu İpek, Tuncay Mungan, Ulvi Puğ ve Ümit Öcal.

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Top