Torbalı’da Cem Belevi rüzgarı esecek

Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye Cumhuriyetinin 94. kuruluş yıl dönümü, Torbalı’da Cem Belevi konseriyle kutlanacak.

Türkiye Cumhuriyetinin resmen kurulduğu tarih olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İzmir’in Torbalı ilçesinde bir dizi etkinlikle kutlanacak. Ünlü pop sanatçısı Cem Belevi, ilçede halka açık konser verecek.

“Dikkatli olmak zorundayız”
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya yönelik en ağır, en vahşice saldırılardan biri olduğunu, benzer potansiyel tehlikelerin hala bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Cumhuriyetimizi 2 bin 200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımı olarak görüyoruz. O nedenle cumhuriyetimize yakışır bir kutlama programı ile bu kutlu günü bir kez daha anacağız. Bizlere bugünü kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi hayırla yad edeceğiz. Bütün bunları kutlarken, özellikle vatandaşlarımıza 15 Temmuz hain darbe girişiminin ne anlama geldiğine de sürekli vurgu yapmak, duyarlı olmak, partimizin Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkat çektiği hususlarda dikkatli olmak zorundayız” diye konuştu.

Torbalı Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı etkinlikleri kapsamında resim sergisi, konserler ve bir dizi sosyal etkinlik düzenleyecek.

Bir cevap yazın