İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) Başkan Tugay ile buluştu

Sosyal Medyada Paylaş

– Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD) tarafından düzenlenen kahvaltıya konuk oldu.Kahvaltıya iş adamlarının yanında Malatyalılar Derneği başkanı Vural Kaynarca,Askon İzmir şube başkanı Şerafettin Gücü,İşitme Engelliler dernek başkanı Mahinur Yener , Foça İzid Şube başkanı Tülin Özkan , Demokrat parti başkan adayı Mevlüt Gür’de katıldı.

Feyyaz Sungur yaptığı konuşmada Başkan Tugay’a teşekkür ederek, “Başkanımız mazbatayı aldıktan ve koltuğuna oturduktan sonra bizi en çok etkileyen davranışı, kendisine çiçek göndermek yerine bağış yapılmasını istemesi oldu. Duyarlılığı için farkındalık için kendisini kutluyorum, teşekkür ediyorum. Uyum içinde çalışacağımıza ve güzel işler yapacağımıza inanıyorum .Biz İzmir İş Dünyası Derneği olarak kurulduğumuz günden bu güne iş dünyasına özellikle insan kaynakları, iletişim konusunda koçluk yapıyoruz. Aramızda bulunan ve Karşıyaka Belediye Başkanlığına yeni seçilen sayın başkan Cemil Tugay’a başarılar diliyor ve her zaman yanında olacağımızın altını çiziyorum” Dedi.” diye konuştu.

IZIDİş dünyası sabah kahvaltı programında İzid başkanı Feyyaz Sungur’un açılış konuşmasından sonra söz alan Karşıyaka Belediye başkanı Doktor Cemil Tugay STKlarla ilgili açıklamalarda bulundu.Merkezi Karşıyaka’da bulunan derneğin yönetimi ve üyeleriyle bir araya gelen Tugay, kentin sanayiticaret potansiyelinin artırılması ve istihdam odaklı projeler üretilmesi için işbirliği çağrısı yaptı.

Tugay, burada yaptığı açıklamada, istihdama değindi. Başkan Tugay, “Birlikte güzel işler yapacağımıza inandığım, bu anlamda en ümitli olduğum konu istihdam. Bu dönemde istihdam sorunu konusunda çözümler üretmeliyiz. Karşıyaka’daki sanayi ve ticaret potansiyelini artıracak projeleri hayata geçirebilmeliyiz. Kentimiz her ne kadar bir sanayi bölgesi değilmiş gibi görünse de bu alanda çok daha güçlü hale gelebileceğimizin bilincindeyiz. İzmir’in beyni Karşıyaka’dır. Önemli yönetimlerde, görevlerde bulunan insanların çoğu ya Karşıyakalıdır ya da şu anda Karşıyaka’da yaşıyor. Karşıyaka bu açıdan çok güçlü bir yer. Bu gücümüzle, hem Karşıyaka’nın hem İzmir’in hem de Türkiye’nin ticaret potansiyelini artıracak, sanayi ile ilgili açılımlar sağlayacak, istihdam alanları açacak, projeler üretecek bir yer olarak görüyorum bu kenti” dedi.

Bir cevap yazın