Buradasınız
Anasayfa > SANAT > İZMİR 4. MONOPRİNT GÜNLERİ 2023

İZMİR 4. MONOPRİNT GÜNLERİ 2023

Sosyal Medyada Paylaş

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen monoprint baskı günleri, ev sahipliğini üstlenen Etik Sanat Evi ve Sun Chemical Matbaa Mürekkepleri firmasının sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

19 Aralık 2022 tarihi ile 27 Nisan 2023 tarihleri arasında haftanın belirlenmiş günlerinde İzmir içinden ya da dışından gelen pek çok baskı resim ve farklı disiplinlerden sanatçıların Etik Sanat Evinde yaptığı çalışmalardan, danışma kurulunun seçtiği eserler 1 Haziran 2023- 30 Temmuz 2023 tarihleri arasında İzmir Fuar Atlas Pavyonunda sergilenecektir. yaklaşık yüze yakın katılımcı sanatçının sergilenen baskıları ve çalışma sürecinin görsellerini içeren katalog, aynı zamanda danışma kurulu üyelerinin ve sanat yazarlarının monoprint üzerine yazdıkları makaleleri içeren bir katalog ile belgelenecektir.

4.Monoprint Günleri danışma kurulu Sun Chemical Firmasının Operasyonlar Direktörü Serkan Saygı ve Etik Sanat Evi Sahibi sanat eğitmeni ve sanatçı Sezin Haşıcı ve sanatçı Mehmet Aslan öncülüğünde, Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar, Prof. Fuat Akdenizli, Doç.Dr. Ekin Boztaş, Doç.Dr. Dizar Ercivan Zencirci, Öğr. Gör. Mahmut Durmuş, Öğr. Gör. Ejmel Yalçıntaş, Faden Suzan Kudsioğlu ‘dan oluşmaktadır.
Dr. Ferhunde Algaç Meriç
Alsancak Şubat 2023

 

Bir yanıt yazın

Top