Buradasınız
Anasayfa > YEREL > İlk vuruş Başkan’dan

İlk vuruş Başkan’dan

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova’ya yaptığı Naldöken Sahası’na, Bornovalı ilk milli futbolcu Bahri Altıntabak’ın ismi verildi. Tesisin açılış vuruşu Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan geldi.
Yapımı kısa bir süre önce tamamlanan Naldöken Sahası’na, Bornovalı ilk milli futbolcu olan Bahri Altıntabak’ın ismi verildi. Sahanın açılışında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Türkiye Futbol Antrenörler Derneği (TÜFAD) İzmir Şubesi Başkanı Şaban Acarbay ve Altınordu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Seyit Özkan’ın yanı sıra, pek çok futbolcu ve kulüp başkanı da vardı. Açılıştan sonra sahaya inen efsane futbolcular ve başkanlar, topları ağlarla buluştururken, Bahri Altıntabak da yıllar önce gerçekleştiremediği jübilesini yaptı. Sahanın açılış vuruşu ise Başkan Kocaoğlu’ndan geldi.
Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için sporu sevdirmeliyiz. Genç yaşta spor yapmak; kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenmek çok önemli” dedi.
Bornova’nın yetiştirdiği efsane futbolculardan Bahri Altıntabak, duygu dolu konuşmasında
Başkan Aziz Kocaoğlu’na teşekkür ederken, TÜFAD İzmir Şubesi Başkanı Şaban Acarbay da spor adına tarihi bir an yaşadıklarını belirterek 20 bin kişilik TÜDAF ailesi adına şükranlarını sundu. Daha sonra sahaya inen Başkan Aziz Kocaoğlu, Bahri Altıntabak’ın adı verilen futbol sahasının açılış vuruşunu da gerçekleştirdi.

Resmi maçlar da oynanabilecek
Bölge sakinlerinin en çok talep ettiği yatırımlar arasında yer alan Naldöken Sahası, 60×100 metre ebatlarında yapıldı. Soyunma, hakem ve kulüp odalarının bulunduğu sahanın çevresindeki alanda bin 500 metrekare parke taş düzenlemesi de yapıldı. Ayrıca 460 metre uzunluğunda istinat duvarı oluşturuldu. Sahada resmi maçların da oynanabileceği bildirildi.

Bir yanıt yazın

Top