Buradasınız
Anasayfa > MEDYA EGE > Foça’da 30 Ağustos coşkusu yaşandı MEDYA EGE

Foça’da 30 Ağustos coşkusu yaşandı MEDYA EGE

Sosyal Medyada Paylaş

Foça’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları büyük coşkuya sahne oldu.

Yüzlerce vatandaş, işgalden kurtuluşun ve bağımsızlığımızın müjdecisi 30 Ağustos Zaferi’nin 101. Yıl dönümünü sevinçle kutladı.

foto-11.jpg

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ‘‘Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki ordumuzun ve milletimizin kazandığı Başkomutan Meydan Muharebesinin 101. Yıl dönümünde; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun’’ dedi.

foto-12.jpg

CUMHURİYET MEYDANI’NDAKİ ATATÜRK ANITI’NA SAYGI ÇELENKLERİ SUNULDU

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Amfibi Görev Grup ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serhat Sözbir, Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Şenol Çeliker, sivil ve askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve Foçalılar katıldı.

Akşam saatlerindeki fener alayı bayram coşkusunu yükseğe taşıdı. Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı’ndaki Halk Oyunları Gösterisinin ardından Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı Bando Orkestrası konser verdi.

foto-1-1.jpg

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Top