Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Fırtına Batı’yı uçurdu

Fırtına Batı’yı uçurdu

Sosyal Medyada Paylaş

Edirne’den Muğla’ya kadar ülkenin batısında etkili olan fırtına, çatıları uçurdu ağaçları yerinden söktü. Deniz taştı, ulaşım aksadı. İstanbul’da dört, Zonguldak’ta bir kişi hayatını yitirirken pek çok kişi de ölümden döndü

İZMİR
KENTTE önceki gün akşam saatlerinde başlayan fırtına, hayatı olumsuz etkiledi. Saatteki hızı 110 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle deniz ulaşımı aksadı, kentte vapur seferleri iptal edildi. Tam fırtına nedeniyle Körfez’de dalga boyu 5.5 metreye ulaştı. Taşan deniz sularının tramvay hattını doldurması nedeniyle seferler iptal edildi.

Lodos nedeniyle hava sıcaklığı, mevsim normallerinin 6-10 derece üstüne çıkarak İzmir’de 24 dereceye ulaştı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bazı seferlerde gecikme yaşandı. Alsancak Limanı’nda da yük ve konteyner gemilerinin liman içine giriş çıkışları geçici süreyle durduruldu. Çeşme ilçesinde fırtına nedeniyle deniz taşkınları oluşurken, bir tekne hasar gördü.

TİRE

Tire KYK Erkek ve Kız Yurdu binasının çatısında hasar oluştu. Bir kahvehanenin önünde bulunan Okaliptüs ağacı, şiddetli rüzgarın etkisiyle devrildi. Kahvehanede hasar oluşsa da kimsenin zarar görmemesi yüreklere su serpti.

BALIKESİR

Fırtınadan dolayı adalara sefer yapan feribotların seferleri iptal edildi. Burhaniye ilçesinde, lodos bir evin çatısını uçurdu. Uçan çatı park halindeki bir otomobilin üzerine düştü. Çatının boşluğunda kalan otomobilde hasar meydana gelmedi.

AYVALIK

Cunda Adası ile ilçe merkezi arasında ulaşımı sağlayan boğaz köprüsünün bulunduğu sahilde etkili oldu. 4 balıkçı teknesi alabora olup, battı. İtfaiye ekipleri fırtına nedeniyle her an çatısı uçma tehdidi altındaki metruk evlere yönelik çalışmalar başlattı.

MUĞLA

Muğla Bodrum’da da dev dalgalar sahilleri dövdü. Sahilde işletmesi bulunan esnaf, dükkanlarına yığdığı kum torbaları ile deniz suyunun içeri girmesini engellemeye çalıştı. Bölgeden geçen birçok kuru yük gemisi fırtına nedeniyle Bodrum’a demir atarak koylara sığındı. Bodrum koylarındaki küçük balıkçı teknelerinden bazıları battı, bazıları kıyıya sürüklendi. Bodrum- Datça feribot seferleri iptal edildi.

ÇANAKKALE

Bozcaada ve Gökçeada seferleri iptal edilirken, boğaz hattındaki Çanakkale- Kilitbahir feribot seferleri de geçici olarak durduruldu. Vatandaşlar, çatı uçmaları, ağaç devrilmeleri, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı uyarıldı.

 

Bir yanıt yazın

Top