CHP’de Deprem Üstüne Deprem

Sosyal Medyada Paylaş

Bir Rezalet Daha!

CHP Her geçen gün skandallara sahne olmaya devam ediyor. Maltepe ilçe yöneticisi Umut K. 20 yaşında genç bir kıza bir eğlence mekanında tecavüz ettiği suçlaması ile tutuklanmıştı. Bu skandal soğumamışken bir skandal daha patladı.

CHP Avcılar ilçe eski üyesi Ö.H cinsel saldırıya uğrayan mağdurların sesi oldu. Ö.H cinsel saldırı ile ilgili olarak sosyal medya hesabında bir mesaj yayımladı. Ö.H yayımladığı mesajda; “Maltepe’deki kadın arkadaşa taciz olayını duydum. Bana da CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları ahlaksızlık yaptı. Şikayet ettim, tehdit edildim. Canan hanımın (Kaftancıoğlu) hiç sesi çıkmadı. CHP’de maalesef kadın olarak siyaset yapmak zor” dedi.

Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Ö.H CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları olan Yasin I. ve Özgür A.’nın farklı tarihlerde ahlaksız tekliflerine maruz kaldığını belirten Ö.H partisinden istifa ederek kendisine yapılan saldırı ile ilgili olarak da önemli bilgileri paylaştı;

Ben spor eğitmeniyim. İki yıl önce Özgür A. telefonla tacizlerde bulundu, ahlaksız teklifler yaptı, evine davet etti. 1.5 yıl önce genel merkeze ve Kemal Kılıçdaroğlu’na da tacizi yazarak duyurdum ama hiçbir işlem yapılmadı. CHP’de bu tür şeylere işlem yapılmaz. Hep üstü örtülür. Beni itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Bu yapıdan dolayı partiden istifa ettim.

ALAY KONUSU OLDU

Canan hanımın buna çok üzüldüğünü, beni İl Başkanlığına davet edeceklerini söyledi. Ancak daha sonra kimse arayıp sormadı. Ben aradığımda ise cevap vermediler. En sonunda ben gittim. Ama taciz olayı, dalga konusu yapıldı ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldım. Yasin I.’nın yaptıklarını CHP İl Başkanlığına bildirdim. Sonra akrabaları tarafından telefonla tehdit edildim. Yasin I., Gürsel Tekin’in kardeşini arıyor. ‘Siz tanıyorsunuz Özlem’i. Bu olayı kapatsın’ diyor. Sonra Tekin’in kardeşi beni aradı. ‘Bunlar pislik adamlar’ dedi. Üstelik bunlara rağmen Canan hanım Yasin I yı yönetime almış.

Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan Ö.H yaşadığı kabusu anlatmaya şöyle devam etti.

“Yasin I.’nın eniştesi tarafından tehdit edildim. Siyasi partinin amacı kadınlara taciz mi! Ama bu adamlar makamları taciz için kullanıyorlar. Tacizi bildirdiğim halde bu adamlar partide baş tacı. Kaftancıoğlu kadın haklarını savunmuyor. Onun yüzünden birçok kadın siyasette engellendi. Partizanlıkla tacizlerin üstü örtülmeye çalışılıyor. CHP’li bir aileden geliyorum. Babaannem Dolmabahçe’ye gelin gelmiş. Atatürk’ün akrabalarıyız. Selanik’ten geliyoruz. Bunları yaşadığımız için üzgünüm. Şikâyet etsem ne olacak ki, kim duyuyor? Hatta kadın kabahatliymiş gibi davranıyorlar. Şikâyet edince üstünü örttükleri için uğraşmak istemedim ve savcılığa başvurmadım. Ancak iki yıl önce CHP Avcılar İlçesi’nde uğradığım bir tacizle ilgili savcılığa şikâyette bulunmuştum. CHP Avcılar’daki bu tacizle ilgili de hiçbir şey yapmadı.

BİZDE GÜVEN HABER OLARAK SORUYORUZ?

CHP İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu Neden bu konunun arkasında durmadı?
Kadın Kolları neden görevini yapmamakta?
Genel Merkez Neden sessizliğini koruyor?
Tacizcileri Baş Tacı Yapmak Hangi Ahlaka Sığar?
CHP Genel Merkezi Konu ile İlgili Bir Açıklama yapacak mı?
Haber : Taner Özgür

KAYNAK https://guvenhaberajansi.com/2020/12/02/chpde-deprem-ustune-deprem/
İŞTE TACİZ’İN BELGELERİ…

office 2013 lisans satın al

Bir cevap yazın