Buradasınız
Anasayfa > YEREL > Bu kez babalar eğitim alacak

Bu kez babalar eğitim alacak

Sosyal Medyada Paylaş

Aile birliğinin korunmasını sağlamak ve ebeveynler ile çocuklar arasındaki bağları güçlendirmek için eğitim programlarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Vakfı işbirliğiyle bu kez babalara eğitim verecek. Destek Programı sayesinde, babaların çocuk bakımı ve gelişimindeki sorumluluğu anlatılacak.
Karşıyaka Belediyesi, aile birliğini korumak ve çocukların daha sağlıklı ortamlarda gelişimini sağlamak için sürdürdüğü eğitim çalışmalarına bir halka daha ekledi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile ortak proje yürüten belediye, Baba Destek Programı ile bu kez babalara yönelik eğitim çalışması başlattı. Önümüzdeki ay başlaması planlanan program 3-6 ve 7-11 yaşları arasında çocukları olan babalara yönelik olacak. Haftada bir gün, 2 saat üzerinden yapılacak. Yaklaşık 3 ay sürecek.

Baba-çocuk ilişkisi güçlenecek
Baba Destek Programı ile babanın çocuk bakımındaki önemi, sorumluluğu ve çocuk gelişimi konusunda eğitimler verilecek. Çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi ve babanın çocukla birlikte daha kaliteli zaman geçirmesi hedeflenecek. Eğitime katılmak isteyenler 399 40 78 numaralı telefondan bilgi alabilecek.

“Tüm babaları bekliyoruz”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Toplumun en küçük birimi olan ailemizin birliğini ve düzenini korumak için yıl boyu eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Aile Üniversitesi, İyi Anne Baba Okulu ve annelere yönelik programların yanı sıra bu kez sadece babaları kapsayan bir eğitim çalışması başlatıyoruz. Baba ile çocuğun ilişkisini güçlendirmeyi, çocuğun gelişim sürecinde babanın önemini vurgulamayı amaçlıyoruz. Tüm duyarlı babalarımızı bu eğitim programına bekliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

Top