22 Okunma

BAĞARASISPOR ŞAMPİYON

Sosyal Medyada Paylaş

İKİ YILDA İKİ LİG ATLADILAR

FOÇA BLD. BAĞARASISPOR – TÜRKELLİ SPOR 5 -4

İzmir 1.Amatör Küme A Grubunda mücadele eden Foça Belediyesi Bağarasıspor  ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Erteleme maçında Türkellispor’la oynayan Bağarasıspor maçın ikinci yarısında öldü öldü dirildi. Şampiyonluğa imza anlamındaki beşinci gol 5 dakikalık uzatma süresinin son saniyelerinde geldi.

3 Şubat 2019 Pazar Günü Saat 13.00’te Yenibağarası Nadire Sanlı Sahası’nda oynanan karşılaşmada ilk yarıyı daha rahat oynayan Bağarasıspor  Onur Tunç ve Necmi Özcan’ın ayağından kazandığı gollerle 2–0 önde tamamladı.

İkinci yarı oyuncu değişiklikleri ve şampiyonluk heyecanıyla takım oyunu zaman zaman bozulan Bağarasıspor, karşısında iyi futbol oynayan ve  goller arayan bir Türkellispor buldu.   Bağarasıspor Onur Tunç’la 3-0’ı  yakaladıktan sonra gol düellosu başladı. Türkelli adına Sercan Yazlıklı skoru  3-1’e, Yusuf Baydar 3-2’ye, Sercan Yazlıklı 3-3’e taşıdı. Bağarasıspor Ahmet Şallı ile 4-3 öne geçti. Türkelli Adnan Asan’la 4-4’ü yakaladı. Hakem 5 uzatma dakikası işaret etti. Sağlı sollu ataklar, kazandığı serbest vuruşlarla sonuç alamayan Bağarasıspor maçın bitimine saniyeler kala Ahmet Şallı ile şampiyonluk anlamına gelen golü kaydetti. 5 -4

Hakem golün ardından santra yapılmasına bile gerek görmeden maçı bitirdi. Bitiş düdüğü ile birlikte sahadaki oyuncular tribündeki taraftarlara giderek zaferi birlikte kutladılar.  Foça Belediyesi Bağarasıspor Teknik Sorumlusu Deniz Kara geçen yıl ikinci amatör kümeden, bu yıl birinci amatör kümeden şampiyonlukla ayrıldıklarını ve  İzmir Süper Amatör Ligi’ne merhaba dediklerini söyledi. Deniz Kara; “Yöremizin gençleriyle, disiplinli ve özverili çalışmayla, spor aşkıyla mücadele ettik. Başarımızda bize maddi manevi destek veren kişi ve kurumlar ile taraftarlarımızın büyük payı var. Oyuncularımı gönülden kutluyor, destek verenlere teşekkür ediyor ve Bağarası’nın şampiyonluğunu tüm Foça’lılara armağan ediyorum.”dedi.  

Seyfi GÜL –

Bir cevap yazın