Yenifoça Öğretmenevi, hizmetiçi eğitim enstitüsüne dönüşüyor

Sosyal Medyada Paylaş

Yenifoça Öğretmenevi’nin hizmetiçi eğitim enstitüsüne dönüştürülerek, öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir hizmet binası işlevi görecek.
Yenifoça Öğretmenevi’nin hizmetiçi eğitim enstitüsüne dönüşüm ihalesi Haziran 2017’de yapılmış, dönüşüm süresi 90 gün olarak kararlaştırılan ihalenin sözleşmeye bağlanması Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. 27 Temmuz 2017 ’de yer teslimi yapılarak fiilen tadilat projesi başlatılan binanın çalışmaları bir firma tarafından yürütülmekte olup, proje çalışmalarının bitmesi ve binanın hizmete hazır hale gelmesi 15 Ekim 2017 tarihi olarak belirlendi.
Foça Kaymakamı Ali Çetin ve Ak Parti Foça İlçe Başkanı Avukat Kadir Özgirgin yer teslim töreninde binada incelemelerde bulundular. Foça Kaymakamı Ali Çetin, “Tadilat tamamlandığında hizmetiçi eğitim enstitüsü öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir hizmet binası olacak. Bu konuda desteklerini esirgemeyen İzmir Valimiz Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye çok teşekkür ederiz” dedi.

Bir cevap yazın