Buradasınız
Anasayfa > MEDYA EGE > Yat Limanı Yeni Foça’ya katkı sağlayacak! MEDYA EGE

Yat Limanı Yeni Foça’ya katkı sağlayacak! MEDYA EGE

Sosyal Medyada Paylaş

AK Partili Nasır, Yeni Foça Yat Limanı üst yapım ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, bu yeni yatırımın ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Turist sayısı itibariyle dünyada ilk 10’un içinde yer alan Türkiye’nin, en çok gelir kazandıran turizm türlerinden biri olan yat turizminde gerçek potansiyelinin yüzde 10’unu bile değerlendiremediğine dikkat çeken AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yat limanı yatırımlarıyla turizm konusundaki çeşitliliğin de artacağını dile getirdi.

necip-nasir-2.jpg

Yeni Foça Yat Limanı hakkında bilgi veren Necip Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 35 projesi içinde başlatılmış olan ve altyapım çalışmaları tamamlanan Yeni Foça Yat Limanı’nın üst yapım ihalesi de gerçekleştirildi. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ilk ihale 18 Ocak tarihinde yapılırken, 01 Nisan 2021 tarihinde ikinci oturum gerçekleştirildi; kazanan firma da 27 Nisan tarihinde Sayın Bakanımız tarafından onaylandı. Yeni Foça Yat Limanı 230 yat kapasitesine sahip olacak. Limanda 490 metre ana, 150 metre de tali dalgakıran bulunacak. Yatırım süresi ise en fazla 18 ay olarak belirlendi. Yat limanının devreye girmesiyle birlikte ilçemiz önemli bir gelir kapısına daha kavuşmuş olacak. Bu önemli yatırımın, tüm vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını dilerim”

Kaynak: Yat Limanı Yeni Foça’ya katkı sağlayacak!

Bir yanıt yazın

Top