Urla Açık Oto Pazarı açıldı Karataş HABER Ajansı

Sosyal Medyada Paylaş

Yarımada’ ya hitap edecek Bahri KARATAŞ ( KHA)

Urla Belediyesi ve Esnaf Odası öncülüğünde, bu hafta sonu faaliyete geçen ” Urla Açık Oto Pazarı” na ilgi oldukça yoğundu.

İzmir-Çeşme kara yolu Özbek Kavşağı’nda kurulan otopazarına, gelenler hem araba sattı , hemde güzel bir gün yaşadı.

Sabah erken saatlerde dolmaya başlayan oto pazarında Urla ve çevre ilçelerinden otomobillerini satmak ve yeni otomobil satın almak isteyenler buluştu. Otopazarı,adeta Yarımadanın susamışlığına ilaç oldu.

Yarımada’ da oturanlar, araba alıp, satmak için daha önce Buca, Bornova ve Kemalpaşa Ulucak’ a gidiyordu.

Urla Oto Açık Pazarı’nı İzmir Oto Galericiler Müşavirlik Kiralama ve Yıkamacılar Esnaf Odası (İZOTO) Başkanı Zafer Dursun da ziyaret etti.İlk hafta girişlerde ücret alınmazken, gelecek hafta sonu, araç satışı yapacak olanlardan girişlerden ücret alınacağı belirtildi.

İzlenimlerini aktaran İZOTO Başkanı Zafer Dursun, “Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Urla Belediyesi ve İzmir Valiliğinin önayak olduğu oto pazarının ilk günü. Allah nasip ederse haftaya güzel bir açılışla da bunu taçlandıracaklar. Yarımada’nın böyle bir faaliyete ihtiyacı vardı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Urla ve halkımız için inşallah çok iyi olacak. Buradaki ticareti de arttıracağına eminim” ifadelerini kullandı.

Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan bölgenin ihtiyacı olan bir pazarın kurulduğunu kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Ayrıca aynı yerde, 2′ inci el eşya ve Antika pazarıda kuruldu.

Bir cevap yazın