Buradasınız
Anasayfa > Genel > Türkiye’de bir ilk / ERKAN SEVİNÇ

Türkiye’de bir ilk / ERKAN SEVİNÇ

Sosyal Medyada Paylaş

“Anne kız festivali” İzmir’de anneler gününde gercekleşecek. 6-8 mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek festival ile ilgili Ege Fark Yaratanlar Dernek başkan yardımcısı Özlem Özkulak şu bilgileri verdi:
“Derneğimizin adı gibi fark ve farkındalık yaratan projelerin birine daha imza atmaktan onur duyuyoruz. Projenın fikir sahibi olarak neden anne kız derseniz öncelikle ben de bir kız çocuğu annesiyim. Bu festival ile geleceğin anneleri kızlarımızın sorunlarına eğitimlerine anneleri ile aralarındaki bağın güçlü olmasına bugünün annelerinin sorunlarına aile içi bağların güçlenmesine dikkat çekmek ve çözüme katkı sağlamak amacındayız.

Yine hatırlarsınız İzmir’de yaşanmış bir örnek .İki kız kardeşin annesini öldürmesi olayı ki sadece ülkemizde değil tüm dünyada yüzlerce acı örnek var. Festival çercevesinde üç gün boyunca anneler ve kızları birlikte boya yapma pasta yapma takı tasarım yapımı makyaj yapımı yoga nefes terapileri pratik bilgiler konulu bir çok atölye çalışmaları olacak.

Yine uzman kişilerin anne kız ilişkilerindeki sorunlar çözümler ve ilişkilerin güçlenmesi adına söyleşiler drama çalışmaları yer alacak. Başarı öyküleri doğum hikayeleri sohbetler de etkinliklerden sadece bir kaçı. Konserler dilek fenerleri tıyatro gösterileri ödüllü yarışmalar ile de çok eğlenceli bir günde anneler ve kızları için kendilerini çok özel hissedeceği unutulmaz bir anneler günü yaşanacak.

Bize bu projede destek veren belediyeler, Kadın Gücü Derneği ,İzmir Kent Konseyi ,kadın meclisleri, kadın dernekleri ve tüm stklara tesekkür ederiz. “
Festivalin basın sponsorluğunu SevMedya yapıyor.

 

 

Bir yanıt yazın

Top