Buradasınız
Anasayfa > DEMİRCİ SÖĞÜTCÜK’DE YENİ YAPILAN CAMİİ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ ADİL AKA > TÜRK MÜZİĞİNİN GÜÇLÜ SESİ AYŞE DİNÇER YÖRÜK ŞENLİĞİNDE SAHNE ALACAK / ADİL AKA 

TÜRK MÜZİĞİNİN GÜÇLÜ SESİ AYŞE DİNÇER YÖRÜK ŞENLİĞİNDE SAHNE ALACAK / ADİL AKA 

Sosyal Medyada Paylaş
Manisa’nın Selendi ilçesi Çampınar, Çamyayla ve Çalıklı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ümit Öz, bu sene üçüncüsü yapılacak olan Ovacık Yaylası Yörük Şenliğine tüm Demircilileri beklediklerini açıkladı.
Başkan Öz, “20 Ağustos 2023 tarihinde yapacak olduğumuz Manisa Selendi 3. Ovacık Yaylası Yörük Şenliği’mize tüm halkımız davetlidir. Sizleri yörük kültürü ile tanıştırmak ve ağırlamaktan mutluluk duyarız. Kara çadırıyla, kavurma, yörük ayranı ikramıyla, ciritiyle halk oyunlarıyla, konserleriyle sizlere ve ailelerinize unutulmaz bir gün yaşatmak istiyoruz. Lütfen tarihi not alın. 20 Ağustos 2023 tarihinde kimseye söz vermeyin. O gün misafirimiz olun” dedi.
Usta sunucu Sebile Eke’nin sunacağı program Selendi bölgesinin sevilen sanatçısı Mehmet Yum ve yine  Kulalı  saz ve söz üstadı Sami Dinç ile başlayacağını söyleyen Başkan Öz, ”Birbirinden hareketli şarkı ve türküleriyle ünlü sanatçımız Ayşe Dinçer sahne alacak.” dedi.
Yörük şenliğini 3.kez yapacak olduklarından çok mutlu ve gururlu olduklarının altını çizen Çampınar, Çamyayla ve Çalıklı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ümit Öz, “Bizlere her zaman  destek veren Selendi Belediye Başkanımız Nurullah Savaş’a teşekkür ederim” dedi.
Selendi Çampınar, Çamyayla ve Çalıklı Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu; Ümit Öz, Necati Özovalı, İdris Öz, Hikmet Çakır, Zafer Eroğlu, Gürsoy Çakır, Hüseyin Ali Kara, Abidin Filik ve Hikmet Akkuş’tan oluşurken, Şenlik Organizyonu ve evsahipliğini ise, Dernek Başkanı Ümit Öz, Çampınar Mahalle Muhtarı Dilaver Ayvaz, Çamyayla Mahalle Muhtarı Necati Özovalı, Çalıklı Mahalle Muhtarı Hikmet Akkuş yapacakları bildirildi.
 

Bir yanıt yazın

Top