7 Okunma

Türk kahve şirketinin hedefi Avrupa ve dünya pazarı

Sosyal Medyada Paylaş

Kahve sektörünün önemli markalarından Kahve Sokağı, hedefini büyüterek Avrupa ve dünya pazarına açılmayı planlıyor.

Kahve sektörünün yeni oyuncusu Kahve Sokağı şirket yetkilileri Avrupa ve dünya pazarına açılmayı hedefliyor. Firma ve franchise sisteminin işleyişi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Osman Budak, 24’ü cadde-AVM, 4’ü kiosk olmak üzere toplam 28 şubelerinin olduğunu söyledi.
En yeni şubelerini Afyon Sandıklı’da açtıklarını kaydeden Budak, önümüzdeki günlerde ise İstanbul Marmara Park’ta bir şube daha açacaklarını dile getirdi. Balıkesir Edremit’de 2 dönümlük bir arazi içinde bulunan eski zeytin kırım fabrikasını restore ederek şube açacaklarını ifade eden Osman Budak, “Franchise başvurularının değerlendirme sürecimizin ardından projelendirilmesi, tadilatının tamamlanması ve anahtar teslimi maksimum 45 gün sürüyor. Bu da franchise yatırımcılarımızın çok kısa bir zaman diliminde yaptıkları yatırımın geri dönüşünü almaya başlamalarını sağlıyor. Bayilerimiz kendi ayakları üstünde durana kadar yanlarında bulunuyor ve yol haritalarını hayata geçirmelerinde yardımcı oluyoruz. Daha sonra ise haftalık periyotlarla iletişime geçerek diyaloğumuzu sürekli hale getiriyoruz’’ diye konuştu.
Hem lezzet, hem de hizmet kalitesinin kendileri için en önemli olgu olduğunu vurgulayan Osman Budak, “Tüm bayilerimizdeki lezzetler ve hizmet standardı, merkezimiz tarafından düzenli şekilde kontrol ediliyor. Bayilerimizdeki tüm ürünler merkezimiz tarafından tedarik ediliyor. Bu sayede bayilerimiz de tedarik sürecinde zorlanmadan en kaliteli ürünleri misafirlerimize servis etme kolaylığını yakalıyor; ayrıca kendi içimizde kurduğumuz mutfak Ar-Ge’mizde çalışmalar yaparak yeni lezzet ve ürünler geliştiriyoruz. Ürünlerimizi tedarik ettiğimiz tedarikçiler de geliştirdiğimiz lezzetleri yalnız bizim için üretiyor. Bu sayede de kahve, kurabiye ve çikolatalarımızdaki lezzetlerin kendimize has olmasını sağlıyoruz. Ayrıca dünyanın tüm yörelerine ait farklı kahveleri de yine özel tedarikçilerden yalnız kendimiz için getiriyor ve lezzet kalitemizi yükseltiyoruz’’ şeklinde konuştu.

İzmirli yatırımcılara çağrı
2007 yılından bu yana birçok kafe zincirinin kurulumunda bulunduğunu ve sektöre çok sayıda marka hediye ettiklerini hatırlatan Budak, sektörde güvenirliğin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Deneyimli ve güvenilir ekipleriyle bayilerine franchise hizmeti vermeye devam ettiklerini ve markayı emin adımlarla büyüttüklerini söyleyen Osman Budak sözlerine şöyle tamamladı: “İzmir’e yeni bir marka kazandırmanın heyecanı içindeyiz. Yıl sonuna kadar İzmir’de 10 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu karlı yatırımda İzmirli girişimcileri ve girişimci adaylarını da İzmir’in markasına yatırım yapmaya davet ediyoruz. Kafecilik sektöründe tecrübenin rolü yadsınamaz bir gerçek. Hem ben, hem de ekibim sektörde çekirdekten yetişen ve sektörün öncülüğünü yapmış kişileriz. Bu tecrübemizi de Türkiye’nin ardından Avrupa ve dünyaya taşımayı hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın