Buradasınız
Anasayfa > Genel > Tarık Dursun K.’ya yeni konuk

Tarık Dursun K.’ya yeni konuk

Sosyal Medyada Paylaş

Konak Belediyesinin İzmir’in ilk ve tek yazar evi olan Karataş’taki Tarık Dursun K. Yazar Evi’nin bu ay ki konuğu genç kuşak yazarlardan Seran Demiral oldu. Fantastik kurgu romanları ile dikkat çeken Demiral, Ekim ayı sonuna kadar Yazar Evi’nde kalarak, yazım çalışmalarına İzmir’de devam edecek.
Dört kitaptan oluşan ’Filozof Çocuk Kulübü’ seri kitaplarıyla da tanınan Seran Demiral, bir yandan Tarık Dursun K. Yazar Evinde yazılarına devam ederken, bir yandan da Konak Belediyesinin 1. Kadriye Mahallesinde hizmete soktuğu Rehberlik ve Danışma Merkezinde çocuklara yönelik atölye çalışmasına katıldı. İki gün süren atölye çalışmasının oldukça keyifli geçtiğini dile getiren Demiral, “Farklı etnik kökenlerden ve düşük sosyo-ekonomik profillerden gelen çocukların akranlık dünyalarının nasıl bir dünya olduğunu öğrenme şansı buldum. Kendi yazdıkları metinleri kendi aralarında değiş tokuş yaparak, okuyup, birbirlerinin gözünden hikayeyi anlattılar. İdeallerimizi tartışabileceğimiz bir ortam oluşturduk” diye konuştu.
Tarık Dursun K. Yazar Evinde misafir edilen 12. konuk olan Seran Demiral, tarihi bir binada konaklamanın, yazar olmanın yanı sıra mimar da olarak binanın kendisini çok etkilediğini söyledi. Demiral, “Çok güzel bir bina ve ev çok keyifli. İzmir’in eski dokusuna dair referans veren bir mahalle. Yürüyüş yapmaya çıktığımda her taraftan eski bir bina fışkırıyor. Mimarlık eğitimi de aldığım için binalara farklı bir bakış açısıyla da bakıyorum. Benden önce kalan konukların imzalayıp bıraktıkları kitapları da okuma fırsatı buluyorum. Roman çalışması için de ideal bir ev. Konak Belediyesi çok iyi ağırlıyor, teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

Top