Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Tam Kapanma Tedbirlerinde Basın Mensuplarının Kısıtlamalardan Muafiyeti HK.

Tam Kapanma Tedbirlerinde Basın Mensuplarının Kısıtlamalardan Muafiyeti HK.

Sosyal Medyada Paylaş

Tam Kapanma Tedbirlerinde Basın Mensuplarının Kısıtlamalardan Muafiyeti Hakkında Basın Açıklaması

Bilindiği üzere, Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 27.04.2021 tarih ve 7576 sayılı Tam Kapanma Tedbirleri konulu genelgesi 81 İl Valiliğine bildirilmiştir.

Buna göre, 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek ülke genelinde tam kapanma dönemine geçilmiştir.

29.04.2021 tarihinde İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’e yaptığımız ziyarette Tam Kapanma Tedbirlerinde basın mensuplarının kısıtlamalardan muafiyeti konusu da görüşülmüştür.

TC İçişleri Bakanlığı’nın paylaştığı bilgiler ve İzmir Valiliği ile görüşmemiz doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde de belirtildiği gibi sokağa çıkma kısıtlama sürecinde turkuaz basın kartı sahibi basın mensuplarının kısıtlamadan muaf olduğu ve görevleri gereği yapacakları şehirlerarası seyahatlerinde, kontrol esnasında turkuaz basın kartlarını ve kurumlarınca düzenlenen görev belgelerini ibraz etmek kaydıyla seyahat izin belgesi almalarına gerek bulunmamaktadır.

 

Buna ek olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü ile yapılan telefon görüşmesinde basın kartı sahibi olmayan basın mensuplarının da kurumlarınca düzenlenen görev yazısı ile Tam Kapanma Tedbirleri boyunca şehir içinde kısıtlamalardan muaf tutulacağı şifahi olarak onaylanmıştır.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti.

 

Bir yanıt yazın

Top