Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > SÖYLENENLER OLMADI! YAŞAR EYİCE

SÖYLENENLER OLMADI! YAŞAR EYİCE

Sosyal Medyada Paylaş

Bugün AKP’nin 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara’da yapıldı.

Kongre öncesinde çeşitli söylentiler yayılmış, yerine, muhalefetin ‘Nerede?’ sorusunu sık gündeme getirdiği eski bakanlardan Bilal Erdoğan ya da Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerine getirileceği iddia edilmişti.

Beklenen olmadı.. Yani Erdoğan ‘devam’ dedi…

Yeniden genel başkan seçilen Erdoğan, teşekkür konuşmasında, ‘Son birkaç gündür piyasalardaki dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini, gerçek dinamiklerini, potansiyelini kesinlikle yansıtmıyor’ dedi.

Erdoğan ayrıca vatandaşa döviz çağrısı yaparak, ‘Evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum’ diye konuştu.

Seçimleri tekrar kazanacağını iddia eden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ülkemize yatırım yapan uluslararası yatırımcılara Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunuyorum.

Önümüzdeki dönem Türk ekonomisini yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyüterek çok daha iyi yerlere geleceğiz.

Gelin, ideolojik, zümrevi ve kişisel tüm bagajlarımızı, duvarlarımızı, şerhlerimizi bir kenara bırakarak, Türkiye’yi en az bir asır boyunca taşıyacak lafza ve ruha sahip yeni bir anayasaya kavuşturalım. Biz buna varız ve hazırız.

(Anayasa çalışmaları) Önce ilkeler sonra somut metinler düzeyinde belirli olgunluğa gelince bir araya getirilecek ve tartışmaya açılacaktır.’

*- EMİNE ERDOĞAN’I KIZDIRDI!

Yaptığı konuşmanın ardından oy kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında bulunan eşi Emine Erdoğan, sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmemesine kızarak tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınındakilerden mesafe kuralına uygun hareket etmelerini isteyen Emine Erdoğan, korumalara da konu ile ilgili sık sık uyarıda bulundu.

Ancak; Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişi salona alınmadı..

Zaten girmeleri de imkansızdı çünkü salon ağzına kadar labalep dolu idi.

Sadece delegelerin bir gün önce genel merkezde devletin imkanları ile testlerinin yapıldığı açıklandı.

*-  ‘DÜNYADA BİRİCİKSİN’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına ülkenin tüm illerini tek tek özel dizelerle selamlayarak başladı.

Erdoğan İzmir Teşkilatı’nı da ‘İklimiyle, insanıyla, efesiyle dünyada biriciksin İzmir hoş geldin’ sözleriyle selamladı.

AKP’nin 7’inci Olağan Kongresi’nde, İzmir’den eski Başbakan Binali Yıldırım ile Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Cumhurbaşkanı ve Genel Recep Tayyip Erdoğan’ın 75 kişilik MKYK listesinde yer aldı.

Eski Başbakan ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ listeye yazıldı.

Yeni uygulama kapsamında 75 asil üyeden oluşan listede İzmir Milletvekili Atilla Kaya bu kez yer alamadı.

İzmir eski Milletvekili Nesrin Ulema ile İzmir Gençlik Kolları’nda yıllarca aktif siyaset yapan Emre Cemil Ayvalı yedek listede yer aldı.

2’ye yükseltilen genel başkanvekilleri de belli oldu.

AKP’nin yeni genel başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş oldu.

Bu arada öğrendiğimi de söyleyeyim:

Cezalar açıklandı:

Yaban koyunu vurana 267, boz ayı vurana 30 bin TL ceza…

İzmir’de balkondan battaniyeyle kaçan hırsız yakayı ele verdi.

*- 21 ÇİZİK VARDI

 Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’nde yapılan tüzük değişikliğiyle AKP’nin Genel Başkanvekilliği 2’ye, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üye sayısı 75’e çıkarıldığını yazdım.

Parti tüzüğünde yapılan değişiklikle Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı da kuruldu, Parti Sözcülüğü kurumsal olarak Genel Başkan Yardımcılığı içinde yer aldı.

Tüzüğün 68. maddesinin 1. fıkrasına ‘Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu’ndan sonra gelmek üzere ‘Siyasi Erdem ve Etik Kurulu’ ilave edildi.

Böylece Siyasi Erdem ve Etik Kurulu’nun üye seçimlerinin de Büyük Kongre delegelerince yapılması sağlandı.

Tüzüğün MKYK’nın Oluşumu ve Çalışma Esasları başlıklı 73. maddesinin 1. fıkrasında yer alan 50 sayısı 75, 25 sayısı 35 olarak değiştirildi.

Böylece MKYK asıl üye sayısı 75’e, yedek üye sayısı 35’e çıkarıldı.

Tüzüğün Genel Başkan Yardımcıları başlıklı 81. maddesinin 81/13 fıkrası, ‘Araştırma, geliştirme ve eğitimden sorumlu’ şeklinde düzenlendi. 81/13’ten sonra gelmek üzere ‘81/14 – Genel Başkan Yardımcısı (Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu)’, ‘81/15- Genel Başkan Yardımcısı (Parti Sözcüsü)’ fıkraları eklendi.

Böylece Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı kuruldu ve Parti Sözcülüğü kurumsal olarak Genel Başkan Yardımcılığı içinde yer aldı.

Yapılan bir diğer değişiklikle Merkez Disiplin Kurulu’nun 15 asıl, 5 yedek üyeden oluşması sağlandı.

*- TÜRKİYE GÜZELİ İDİ

AK Parti’nin 75 kişilik MKYK listesi belli oldu!© Gazete Vatan AK Parti’nin 75 kişilik MKYK listesi belli oldu!

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2023 manifestosunu açıkladı.  Erdoğan yeni A Takımını da belirledi. Daha önce 50 kişiden oluşan MKYK üye sayısı tüzük değişikliği ile 75’e yükseltildi. Yeni MKYK listesine yer alan isimler belli oldu. 23 isim leste dışı kalırken, 47 yeni isim MKYK listesine girdi. Listeye giren isimler arasında Binali Yıldırım da var. Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, CNN Türk canlı yayınında Binali Yıldırım’ın, Numan Kurtulmuş ile birlikte genel başkanvekili olacağını söyledi. Miss Turkey 2006’da ‘Türkiye Güzeli’ seçilen Seda Sarıbaş da AK Parti MKYK listesinde yer aldı.

*- HAYRET! SUÇLUYU BULDU!

Ankara’dan bir haberi daha paylaşayım:

Anadolu’nun bir köşesinden, AKP ilçe başkanlığı tarafından kongreye getirilen bir vatandaş salona giremeyişini CHP’li yani ‘Millet İttifakının’ Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yükledi…

‘Onun yüzünden çile çekiyoruz!’ dedi…

Ne demek istediğini ben anlayamadım, ama madem konu açıldı yine güncel bir haberi paylaşayım:

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, eski ABB Başkanı Melih Gökçek’e ilişkin ‘Psikolojisi ya da ruh sağlığı bozuk. Doktora görünmesini tavsiye ediyorum. Tek tek personelimizle uğraşıyor. Sürekli tweet atıyor. Ben muhatap almıyorum. Neden görevden alındığı da belli değil zaten’ dedi.

Büyük Başkan Mansur Yavaş sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor ‘çapsız şöyle, çapsız böyle’ diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP’li belediye başkanına ‘çapsız’ dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum.’

*-

Yaşar EYİCE
0532 781 95 18
Twitter: @Yeyicee
Facebook:  yasar.eyice.311

Bir cevap yazın

Top