Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Sosyal medyadan Atatürk’e hakaret eden 1 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyadan Atatürk’e hakaret eden 1 kişi gözaltına alındı

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Menemen ilçesinde sosyal medya üzerinde Atatürk’e hakaret ettiği ve El-Kaide terör örgütünü övdüğü iddia edilen bir kişi jandarma ekiplerince gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, İzmir İl Jandarma Komutanlığı istihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu Emiralem Mahallesi’nde ikamet eden C.A.K. isimli şahsın sosyal medya üzerinden El-Kaide terör örgütünü övücü ve Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edici paylaşımlarda bulunduğu tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafında genişletilen çalışmalar neticesinde C.A.K. isimli şahsın, Suriye’deki çatışma bölgeleriyle iltisaklı olarak faaliyet yürüten şahıslarla örgütsel toplantılar düzenleyerek, çatışma bölgelerine sözde cihatçı adı altında gönderilmek üzere eleman temini ve lojistik destek sağlama arayışı içerisinde olduğu bilgisine ulaşıldı.
Elde edilen bilgiler doğrultusunda Menemen Cumhuriyet Başsavcılığından alınan gözaltı kararı doğrultusunda Menemen İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince şahsın evine operasyon düzenlendi. Operasyonda yapılan aramada 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile çok sayıda dijital doküman ele geçirildi.

Bir cevap yazın

Top