Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Son dakika… İzmir’in Foça ilçesi Mersinaki mevkisinde askeri eğitim uçağı düştü

Son dakika… İzmir’in Foça ilçesi Mersinaki mevkisinde askeri eğitim uçağı düştü

Sosyal Medyada Paylaş

Sondakika… İzmir’in Foça ilçesi Mersinaki mevkisinde askeri eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. MSB yaptığı açıkama ile pilotların kurtarıldığını açıkladı.

İzmir'de askeri eğitim uçağı düştü! MSB'den açıklama geldi YENİASIR

Son dakika… İzmir’in Foça ilçesi Mersinaki mevkisinde askeri bir helikopterin düştüğü ihbarı üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevkedildi.

İzmir’de 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görev yapan KT-1 tipi uçak eğitim uçuşu sırasında henüz belirlenemeyen bir sebeple Foça açıklarında denize düşerek kaza kırıma uğradı. Milli Savunma Bakanlığı arama kurtarma çalışması ile 2 pilotun sağ olarak kurtarıldığını duyurdu.

MSB, “İzmir’deki 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığımızda görev yapan KT-1 tipi uçağımız, eğitim uçuşu sırasında henüz belirlenemeyen bir sebeple Foça açıklarında denize düşerek kaza kırıma uğradı. Derhal başlatılan arama-kurtarma çalışması ile 2 pilotumuz sağ olarak kurtarıldı.” açıklamasını yaptı.

BALIKÇILAR KURTARDI

A Haber Muhabiri Sefer Ayçe, İzmir’den gelişmeleri son dakika olarak aktardı. Ayçe, kazanın nedeninin henüz bilinmediğini, uçağın denize düştüğünü söyledi. Foça’daki kaza sırasında pilotların denize atladığını, balıkçılar tarafından kurtarıldıklarını aktardı. KAYNAK YENİASIR

Bir cevap yazın

Top