1 Okunma

SON DAKİKA! İzmir Adliye’sinde patlama! Çatışma çıktı! MEDYA EGE

 

SON DAKİKA! İzmir Adliye’sinde patlama!

Çatışma çıktı!

İzmir Adliyesi’nde büyük patlama sesi duyuldu. Edinilen bilgiye göre bölgede çatışma çıktı!

Patlamanın adliyede savcıların kullandığı kapıda gerçekleştiği öğrenilirken, patlamanın bombalı araçlı saldırı olduğu öne sürüldü.

Olay yerine İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın giderek bilgi aldı.

Öte yandan söz konusu patlamada iki teröristin öldürüldüğü, birinin firar ettiği; 3 vatandaşımızın da yaralandığı öne sürülüyor.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, adliye içinde. CNN Türk’e canlı yayınla bağlandı. Adliye’nin tamamen boşaltıldığını söyledi. İlerleyen dakikalarda daha net bilgiler vereceğini belirtti.

Güncelleme: 1 polisimiz şehit oldu, 7 polis yaralı

İkinci patlama ihtimali!

Polis olası bir ikinci patlama ihtimaline karşı bölgede bulunanları bölgeden uzaklaştırıyor.

Çatışma devam ediyor!

Adliye’ye düzenlenen saldırının ardından çatışma devam ediyor

 

Polis Bu Şüpheliyi Arıyor!

Polis siyah montlu, beyaz bereli ve 1,65-1,70 metre boyundaki bir şahsın terör saldırısıyla ilgisi olduğu gerekçesiyle aramaya devam ediyor.

 

İzmir Barosu Başkanı Özcan’dan Açıklama

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, terör saldırısının ardından şu ifadeleri kullandı: “İzmir’de bu tür bir eylemin olmasından dolayı üzgünüz. Sadece hakimlerin değil, vatandaş ve meslektaşların girmiş olduğu iki kapı var. Bir araç patlatılmış. Vatandaşları ve meslektaşlarımızın baromuzun adliyedeki bürosuna sığınmış durumda. Oraya ilgi çekilirken içeride kargaşa yaratılmaya çalışıldı. Adliye içinde koşuşturmalar olduğu söylendi. Onları güvenlikli bölgeye aldık. Meslektaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Hali hazırda güvenlik tedbiri için içeriden dışarıya kimse bırakılmıyor. Doğru yapılıyor. Adliye dışında tehlikeler olabilir. Meslektaşlarımız baro birimine sığınmış durumda… Hatırlayınız, birkaç gün içinde “İzmir’de neden patlamıyor” diye paylaşım yapılmıştı. Biz suç duyurusunda bulunduk. Üzgünüz, umarız can kaybı olmamıştır”

 

1-083.jpg

3c88b164-f6d8-452f-bad7-fb4acb6f20ad-001.jpg

222-001.jpg

Kaynak: SON DAKİKA! İzmir Adliye’sinde patlama!

Please follow and like us:

Bir cevap yazın