Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Son Dakika Haberi: 23 Nisan sokağa çıkma yasağı duyuruldu! 3 günlük tam kapanma ne zaman başlıyor?

Son Dakika Haberi: 23 Nisan sokağa çıkma yasağı duyuruldu! 3 günlük tam kapanma ne zaman başlıyor?

Sosyal Medyada Paylaş

Son Dakika Haberi: 23 Nisan sokağa çıkma yasağı duyuruldu! 3 günlük tam kapanma ne zaman başlıyor

23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı var mı? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması nedeniyle vatandaşlar o gün de sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyordu. İçişleri Bakanlığı’ndan yeni 23 Nisan genelgesi yayımlandı. 23 Nisan sokağa çıkma yasağı, kısıtlaması genelgesine göre sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? İşte 23 Nisan genelgesinin detayları.

• 22 Nisan 2021 – 10:58• Son Güncelleme: 22 Nisan 2021 – 10:58

 

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. 23 Nisan bu yıl Cuma gününe denk geliyor. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte vatandaşlar 23 Nisan Cuma’nın da sokağa çıkma yasağına dahil edilip edilmeyeceğini merak ediyordu. İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile 23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması konulu genelge gönderildi. Peki, 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı saat kaçta olacak?

23 NİSAN’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Genelgeye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 19.00’da başlayacak.
Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi saat 05.00’te sona erecek.
Daha önce genelgeyle belirtilen “sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi” aynen geçerli olacak.

 

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GENELGESİ

Hafta sonu 10.00-17.00 saatlerinde açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuru yemişçi ile şehirler arası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de birebir uygulanacak.
TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis’te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, şu esaslara göre kutlanacak:
“Milli Eğitim Bakanlığının 6 Nisan 2021 tarihli yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde yapılacak.

Bir cevap yazın

Top