Buradasınız
Anasayfa > EKONOMİ > Son dakika: EYT’de tarih belli oldu!

Son dakika: EYT’de tarih belli oldu!

Sosyal Medyada Paylaş

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği EYT düzenlemesi ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu açıklamada bulundu. Akbaşoğlu “EYT ve sözleşmeli personel düzenlemelerinin en kötü ihtimal 2023 başında yasalaşmasına şahit olacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, “EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçilmesine ilişkin düzenlemeleri Aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz. En kötü ihtimal 2023 yılı başında yasalaşmasına şahit olacağız” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN EYT AÇIKLAMASI
Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, EYT ile ilgili yaptığı açıklamada, “Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenler ve geçici işçilerle ilgili çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayıp açıklayacağız.” dedi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’TAN AÇIKLAMA
Bir TV kanalına konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, EYT düzenlemesine ilişkin olarak, bütçe görüşmelerinin ardından takvime sığdırılmasının mümkün olduğu değerlendirmesini istanbul escort bayan yaptı.

Şentop yaptığı açıklamada, “Mümkün müdür mümkündür. Bütçe görüşmeleri 16 Aralık’ta sona erecek. Ertesi günden itibaren takvime sığdırılması mümkündür. Önemli olan kanun teklifi olarak Meclis Başkanlığı’na verilmesi. Ona göre bir takvimin belirlenmesi. Daha önceki yıllarda Meclis’in bütçe bittikten sonra çalıştığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

Top