Şehit ailesi içme suyuna kavuştu

Sosyal Medyada Paylaş

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Demirci’nin Bayındır Mahallesi’nde 2004’ten bu yana içme suyu hattı olmayan şehit ailesini yaptığı şebeke çalışmasıyla suya kavuşturdu.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesine bağlı Bayındırlık Mahallesi’nde ikamet eden ve 2004 yılından beri su sıkıntısı yaşayan Tüfenkçi ailesinin sorununu çözdü. 1980 yılında Mardin’de şehit düşen Jandarma Er İhsan Tüfenkçi’nin ailesinin 13 yıllık susuzluğuna MASKİ son verdi. Bugüne kadar içme suyu şebekesi mevcut olmadığı için susuzluk çeken Tüfenkçi ailesi, MASKİ ekipleri tarafından döşenen 400 metrelik içme suyu şebeke hattı sayesinde suya kavuştular. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, Abone İşleri Daire Başkanı Sevinç Deniz ile birlikte Tüfenkçi ailesini ziyaret etti. Ziyaretinde Genel Müdür Yardımcısı Başaran’a Büyükşehir Belediyesi Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım Aysan ve MASKİ Şefi Gökhan Demir de eşlik etti.
Şehidin annesi Emine Tüfenkçi ve ağabeyi İrfan Tüfenkçi, yıllar sonra sularına kavuştukları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. Yıllardır içme suyu bağlantıları olmadığı için çok sıkıntı çektiklerini söyleyen ağabey İrfan Tüfenkçi, duygularını “Cengiz Ergün’e ve MASKİ’ye çok teşekkür ederiz. Kimsenin duymadığı sesimize onlar kulak verdiler. Büyük bir sevaba girdiler, Allah razı olsun. Cengiz Başkana ne kadar teşekkür etsek azdır” diyerek dile getirdi.
Tüfenkçi ailesiyle sohbet ederek su aboneliklerinin hayırlı olması dileklerini ileten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, “Bu gün bu değerli ailenin yanında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduk. Yıllarca susuzluk çekmişler. Ama artık sularına kavuştular. Emeği olan bütün arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yerine getirdiğimiz asli görevimizin bu derece sevinç yaratması bizleri de çok memnun etti. Ailemiz sularını güle güle kullansınlar” dedi.

One thought on “Şehit ailesi içme suyuna kavuştu

  1. ismim yazılı kollarımda şehatede kavuşan silah arkadaşım jan.kom.er ihsan kardeşimin eli öpülesi anasına devletimiz az bile yapmıştır.kanı yerde kalmıştır.allah,a yemin borcum vardır inş.nasib eder.amin

Bir cevap yazın