Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > SAĞLIK-SEN’DEN İDLİP AÇIKLAMASI

SAĞLIK-SEN’DEN İDLİP AÇIKLAMASI

Sosyal Medyada Paylaş


-SAĞLIK-SEN İZMİR 2 NOLU ŞUBE BAŞKANI EKREM ÖZDEMİR;
-“DEVLETİMİZİN YÜRÜYÜŞÜNÜ KİMSENİN DURDURAMAYACAK”

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, kapitalist sermaye sahiplerinin, kan emicilerin ve silah baronlarının karşısında mazlumun ve mağdurun yanında olan milletimizin ve devletimizin yürüyüşünü kimsenin durduramayacağına vurgu yaptı.
Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Suriye’nin İdlip kentinde ordumuza yönelik düzenlenen hava saldırısı ile ilgili açıklama yaparak, saldırı sonrası şehit olan askerlerimizle ilgili başsağlığı mesajı yayımladı.

Özmedir açıklamasında, “ Suriye’nin kuzeyinde yer alan İdlib kentinin silahtan arındırılması ve çatışmaların durdurulması amacıyla üzerinde uzlaşılan Soçi Mutabakatı kapsamında, istikrarı ve güvenliği sağlamak üzere bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri, Rusya ve İran destekli katil Esed rejimi unsurlarınca 28 Şubat 2020 tarihinde alçak bir hava saldırısına maruz kalmıştır.
Bu alçak saldırıda 33 kahraman Mehmetçiğimiz şahadet mertebesine yükselmiş, 32 kahramanımız ise yaralanmıştır. Yüreğimize kor bir ateş düşüren bu kara gün, sözlerin tümünü boşa çıkarmış, acıların en büyüğünü aziz milletimize yaşatmıştır. İçerisinde her türlü melaneti, zalimliği ve vahşeti barındıran Emperyalizmin, Ortadoğu’yu tozlaştırma, insansızlaştırma ve cehennemi dünyaya taşıma gayesinin sonucunda sadece acının hakim olduğu bir coğrafyayı bizlere diretilmektedir” ifadelerini kullandı.

Yaşananların ahlaksız ve hukuksuz bir savaş olduğuna dikkat çeken Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün İdlib’de, Irak’ta, Arakan’da, Kudüs’te Müslümanlara kan kusturma acziyeti içerisine olan küresel iktidar odaklarının, kapitalist sermaye sahiplerinin, kan emicilerin ve silah baronlarının karşısında mazlumun ve mağdurun yanında olan milletimizin ve devletimizin yürüyüşünü kimse durduramayacaktır. Bu ahlaksız ve hukuksuz bir savaştır. Dolayısıyla vuruşma hukuku ve ahlakından yoksun düşmanlarımızın her türlü hilesine karşı mücadele veren Mehmetçiğimizin hakkı tutup kaldıracağına olan inancımız tamdır. Sağlık-Sen ailesi olarak kutlu menzillerine ulaşan şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, acılı ailelerine, milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

Bir yanıt yazın

Top