SAĞLIK-SEN SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARININ DA DESTEKLENMESİNİ İSTEDİ

Sosyal Medyada Paylaş

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı birimlerde görevli sağlık çalışanlarının da desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Korona virüs ile mücadele kapsamında huzurevlerinde ve bakanlığa bağlı diğer sosyal hizmet birimlerinde çalışan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları da unutulmaması gerektiğini belirten Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, bu personellerin de pandemi ile mücadele de asli olarak görev aldıklarına dikkat çekti.

Özdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı huzurevleri, yaşlı, engelsiz yaşam ve çocuk bakım evlerinde sağlık çalışanları kesintisiz “7-10-14 günlük kesintisiz vardiyalarla” evlerinin-ailelerinin yüzünü görmeden mesai yapmaktadırlar. Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan meslektaşlarımız herhangi bir ek ödeme almadıkları gibi 14 gün eve gitmeden çalışmaktadırlar. Buralarda çalışan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız da çocuklarından sevdiklerinden fedakarlık ederek hizmet vermektedirler. Toplumun en dezavantajlı kesimlerine hizmet veren aile çalışma ve sosyal hizmet bakanlığına bağlı kuruluşlarda çalışan sağlık çalışanları ordusunun en dezavantajlı erlerinin seslerine de kulak verilmesidir. Bu kurumlarda çalışan personeller çalıştıkları 12 saatlik fazla mesaileri bile 4 saatini ücret olarak almaktadırlar.
En azından canla başla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bu kurum personellerine de çalıştıkları fazla mesai ücretleri tam ödenmeli, ek ödeme olarak bu sıkıntılı süreçte maddi olarak desteklenmedir.”
Ramazan bayramı dolayısıyla bu çalışanlara katkı sunulması gerektiğini dile getiren Özdemir, “Önümüz bayram, bu süreçte Sağlık Bakanlığında mağdur olan hizmetli, şoför, memur, temizlik veri kayıt personelleri gibi özveriyle çalışan ve pandemi de yüksek riski bulunan personeller gibi, aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığına bağlı birimlerde çalışan personellere de 1 maaş ikramiye verilerek destek olunmalıdır” dedi.

Bir cevap yazın