Buradasınız
Anasayfa > BOSTANLI SPOR > Rus tenisçi kardeşler Bostanlıspor’da…

Rus tenisçi kardeşler Bostanlıspor’da…

Sosyal Medyada Paylaş

Bostanlıspor teniste hedefini büyüttü. Lisanslı sporcu sayısını her geçen gün artıran ve şampiyonalara katılmaya başlayan Bostanlıspor, Rus kardeşler Amina ile Saida Salikhova’yı da kadrosuna dahil etti.

Bostanlı Gode Cengiz Spor Tesisleri kortlarında haftanın iki günü baş antrenör Serhan Ekecan yönetiminde çalışmalarını sürdüren Amina ile Saida’nın her geçen gün tenislerini geliştirdiğini ifade eden Serhan Ekecan, “Bostanlıspor teniste hedefimiz Türkiye şampiyonu çıkarmak. Bu nedenle alt yapımızdan itibaren programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üç yıllık planımızın sonuna geldiğimiz şu günlerde İzmir İl Birinciliklerine katılıyoruz. 8-12 yaş grubumuzda hedef daha iyi sporcu yetiştirmek. Öncelikle amacımız tenisin ve sporun fair play ölçülerinde doğru öğrenilmesi. İkinci aşamada da sportif başarı” dedi.

Az Türkçe konuşan ancak iletişimlerini İngilizce olarak sürdüren, Karşıyaka’da ikamet eden Rusya vatandaşı Amina ve Saida’nın amacı, tenisi Bostanlıspor’da öğrendikten sonra Amerika’ya giderek burada da tenis sporunda üst düzey sporcu olmak. Bu nedenle Bostanlıspor’da iyi temel eğitim aldıklarını ifade eden Salikhova kardeşler, “herşey mükemmel” dedi.

BOSTANLISPORGençlik Spor Kulübü DerneğiBostanlı Gode Cengiz Spor Tesisleri
Cengiz Kocatoros Sokağı Bostanlı/KARŞIYAKA-İzmirTel: (0-544) 7 35 1912

Bir yanıt yazın

Top