Buradasınız
Anasayfa > Genel > Pazarcılar ağızları aşure ile tatlandırdı

Pazarcılar ağızları aşure ile tatlandırdı

Sosyal Medyada Paylaş

Manisa’nın Salihli ilçesindeki Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası, Muharrem Ayı dolayısıyla Çarşamba Pazarı’nda aşure dağıtarak, esnaf ve vatandaşın ağzını tatlandırdı.
Rifat Yavaş Başkanlığı’ndaki Salihli Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası yönetimi Muharrem ayı dolayısıyla Çarşamba pazarında 2 bin kişilik aşure hayrı yaptı. Yapılan duanın ardından eline kepçeyi alana Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Oda Başkanı Rifat Yavaş, vatandaşlara aşure ikram etti.
Aşure hayrına katılan Belediye Başkanı Kayda, tüm esnaflara hayırlı, bol kazançlar dileyerek, “Muharrem ayı dolayısıyla Manavlar Odası Başkanımız ile esnaflarımızın düzenlediği bu anlamlı hayırda bir araya geldik. Allah, yaptığınız aşure hayrını kabul etsin” dedi. Oda yönetimi ve üyelerin katkılarıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini vurgulayan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Oda Başkanı Yavaş ise “Bu kutsal ayda, Salihli’de zaten var olan kardeşlik ve dostluğun daha da geliştirilmesi adına aşure etkinliğini düzenledik. Toplum olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, paylaşmayı bu sayede daha iyi anlıyoruz” dedi.
Aşure hayrına Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcısı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Aşık, esnaf odası başkanları, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

Top