Özel harekat destekli eğlence baskınının bilançosu ortaya çıktı

Sosyal Medyada Paylaş

Afyonkarahisar’da geçtiğimiz hafta sonu bir fabrikadaki eğlenceye yapılan özel harekat polisi destekli operasyonda 3’ü ruhsatsız 8 adet silah ile yaklaşık bin 500 boş mermi kovanı ele geçirildiği belirtildi. Ayrıca silahlardan birinin çalıntı olduğu ortaya çıktı.
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğünden geçtiğimiz hafta sonu eğlence düzenlenen bir fabrikaya yapılan operasyonun detayları ile ilgili açıklama yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi’nden yoğun bir şekilde ihbar gelmesi üzerine bölgede inceleme yapıldığı ve yapılan incelemede bahse konu yerde eğlence düzenlendiği ve alkol tüketildiği, ayrıca eğlencede bulunan şahıslar tarafından silahlarla havaya ateş edildiğinin tespit edildiği kaydedildi. Ekiplerin müdahalesi esnasında şüpheliler tarafından mukavemette bulunulması üzerine şahısların etkisiz hale getirildiği ve 18 şüphelinin gerekli işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldükleri ifade edildi. Olayda yerinde yapılan aramalarda ise 4 adet değişik markalarda tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 3 adet av tüfeği, 146 adet tabanca fişeği, 40 adet av tüfeği fişeğinin ele geçirildiği aktarıldı. Aramada ele geçirilen tabancalardan 3’nün ruhsatsız olduğu, 1 tabancanın ise Denizli’den 2009 yılında çalındığının belirlendiği kaydedildi.

Fabrika bahçesinde bin 454 adet boş, 60 adet dolu fişek kovanı bulundu
Diğer yandan yapılan olay yeri incelemesi neticesinde fabrika bahçesinde şok edici bir tablo ile karşılaşıldığı ve bin 454 adet boş, 60 adet dolu fişek kovanı bulunduğu belirtildi. Gözaltına aşınan şahıslardan 3’ ü hakkında 6136 sayılı Kanun’a muhalefet suçundan ayrı dosya hazırlandığı, şüpheliler hakkında ayrıca “genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak, tehdit ve görevi yaptırmamak için direnme” suçlarından işlem yapıldığı vurgulanarak, olayla ilgili tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Bir cevap yazın