Buradasınız
Anasayfa > Genel > O MUHTAR KARAKAYALI’YA SERT ÇIKTI

O MUHTAR KARAKAYALI’YA SERT ÇIKTI

Sosyal Medyada Paylaş

O MUHTAR KARAKAYALI’YA SERT ÇIKTI

Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi Muhtarı Muhammed Çıtak, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’nın Ulucak’ta yaptığı toplantıda kendisi hakkında yaptığı eleştirilere cevap verdi. Çıtak açıklamasında; Karakayalı için seviyesiz ifadelerini kullandı.

Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi Muhtarı Muhammed Çıtak, kendisi hakkında bir takım iddialarda bulunup, hadsiz ifadesini kullanan Kemalpaşa Belediye Başkanına yanıt verdi. Çıtak, “Önceki dönem Ulucak’ta 5 yıl kral benim diyen Karakayalı yine kral olmaya niyetlendi ki vatandaşın seçtiği muhtarı tehdit etmeye başladı” diye konuştu.

Çıtak, “Bugün mahallemize gelerek hakkımda açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı şahsıma nezaketsiz ifadelerle hakaret etmesi Sayın Karakayalı’nın seviyesini göstermesi açısından son derece üzücü ve düşündürücüdür. Milletin oylarıyla seçilerek 18 aydır şerefle yürütmüş olduğum muhtarlık görevini Sadece Ulucak halkına hizmet etmek için kullandım, göreve geldiğim ilk günden bugüne kadar gece gündüz çalıştım. Ulucak halkı için yaptıklarımız ortadadır, buna karşı Sayın Karakayalı’nın hakkımızdaki iftira,hakaret ve tehditlerini de kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Toplantılara katılmadığımı iddia eden Belediye Başkanının toplantılara davet edilmediğimden ve telefonlarımın cevapsız bırakıldığından haberin olmaması ekibiyle arasındaki iletişim eksikliğini de bir kez daha ortaya sermektedir. 18 aydır davet edildiğim toplantılara katılmış Ulucak’ımızın sorunları ve yapılması gerekenler hakkında konuşmuş birisi olarak Belediye Başkanını ekibinden iyi bilgi almaya davet ediyorum” dedi.

“YİNE KRALLIĞINI HATIRLADI”

Başkan Karakayalı’ya geçmişteki konuşmalarıyla cevap veren Muhtar Çıtak, “‘Haddini bil, haddini aşma’ ve dahası gibi çirkin tehdit ve sözlerinin yerine seçildiğinden beri gelmediği 25 yaşındaki mahalle muhtarının yanına gelerek temsil ettiği makama yakışır şekilde bir defa derdimizi sorup seçilmiş muhtarı dikkate alsaydı dışarıdan bir otobüs dolusu insan getirerek Ulucak’ın belediye binasında basın açıklaması yapmak zorunda kalmazdı. Geçmiş dönemlerde de Sayın Belediye Başkanı Ulucak Belediyesi’nde Ulucaklı belediye çalışanlarına “Burada beş sene kral benim, başınızı kopararım” gibi ifadeler kullanmıştı. Herhalde yine krallığını hatırladı ama unutmasın ki o gün Ulucak halkı kendi başını koparttırmadığı gibi bugün de omuzlarına muhtarlık gibi hizmet makamı olan bir görevi vererek sahip çıktıkları öz evlatlarının başının kopartılmasına asla göz yummayacaklardır. Hele hele Ulucak’ta Ulucaklı’nın öz evladını tehdit etmek kimsenin haddi değildir Sayın Başkanı haddini bilmeye davet ediyorum. Şunu kendisine sormak isterim bu hizmetler Sayın Karakayalı’nın gayreti ile bir anda oluyorsa bundan önceki başkanlığı döneminde neden yapmadı? ESHOT duraklarını 2014 seçiminden bir kaç gün önce koyup seçimden sonra kaldırtırken mahcup olmayanlar mahallesinin sorunları için çabalayan evlatları yaşında ki genç bir muhtardan mahcup olmasını bekliyorlar.

İZMİRGAZ, Kemalpaşa Belediyesine ya da Büyükşehir Belediyesine bağlı bir kurum değildir. Doğalgazın Ulucak’a gelmesinde iktidar partisi de katkı sağlamıştır. İZMİRGAZ yerel iktidara değil merkezi hükümete bağlıdır. Muhtar olarak hiçbir zaman için siyasi ayrım yapmadım mahallemize getireceğimiz hizmeti kimden gelirse gelsin, kapısının önünden ayrılmayıp gece gündüz gayret ederek projelerin peşinde koşup takipçisi oldum. Her muhtarın mahallesine hizmet getirmek için ilgili kurumlarda işlerini takip ettiği gibi ben de gerek İZMİRGAZ gerek ESHOT gerekse hangi kurumdan hizmet gelecekse o kurumda projelerin takipçisi oldum. Karakayalı bu üslubuyla Kemalpaşa’mızdaki tüm muhtarların yaptığı hizmetleri gayreti yok saymıştır. Sayın Karakayalı’nın yaptığı şey muhtar kardeşlerimizin gayretleriyle kurumları harekete geçirerek mahallelerimize kazandırdığımız projeleri iş ciddiyete binince sahip çıkmaktan ibarettir. Beni yapılan projeleri sahiplenmekle suçluyor kendisine soruyorum doğalgaz bir merkezi hükümet yatırımıydı ve önceki belediye başkanlığı döneminde başlayan bir süreçti neden Ulucak’ın her girişine doğalgazı getirdik diye pankart astı? Biz bugüne kadar çıkıp bu hükümet projesidir belediye ile alakası yoktur niye bunu yazıyorsunuz dedik mi? Demedik, demekte yanlıştır proje kimden gelirse gelsin yeter ki Ulucak’a hizmet gelsin anlayışıyla Rıdvan Başkana destek verdik. Ama Karakayalı Ulucak’ın genç evladı ve seçilmiş muhtarı olarak peşinde koşturduğumuz projeler gerçeğe döndüğünde bunun heyecanını, bunun mutluluğunu yaşamamız dahi Sayın Karakayalı tarafından çok görülmüştür. Bunu da Ulucak halkının ibretle izlediğine tüm kalbimle inanıyorum. Ulucaklı hemşerilerime soruyorum. Yolların asfaltlanacağını halkına söyleyen bilgilendiren muhtarın halkla konuşmasını bile engellemeye çalışmak hangi akıl mantığa sığar? Sayın Başkanın istediği gibi değil, beni bizi bu makama layık gören, oylarıyla getiren vatandaşımızın istediği gibi muhtar olmaya bundan sonra da devam edeceğim” ifadelerini kullandı.–

Bir yanıt yazın

Top