27 Okunma

Nihat Zeybekci: “İzmir’i dürtmemiz lazım” MEDYA EGE

Sosyal Medyada Paylaş

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Nihat Zeybekci, Richard Thaler’in ‘Dürtme’ isimli kitabına atıfta bulundu.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, AK Parti’nin İzmir adayı Nihat Zeybekci ile gerçekleştirdiği görüşmenin ikinci bölümünü yayınladı.

“Yakında geçecekler”

Buna göre, İzmir’in bir dönem Türkiye’nin ikinci büyük ekonomisi olduğunu hatırlatan Zeybekci, “Şu anda üçüncülüğe düştü. Ve arkadan korkunç bir hızla Kocaeli, Antalya ve Bursa geliyor. Yakında geçecekler” görüşünü dile getirdi.

Thaler’e atıfta bulundu

“2017 yılında ekonomi dalında Nobel Richard Thaler’e verildi. Onun davranışsal iktisadı anlatan ‘Dürtme’ isimli bir kitabı var” bilgisini paylaşan Nihat Zeybekci, “İnsan davranışlarının ve kararlarının ekonomi üzerindeki etkisini anlatıyor. Ekonomiler dürtülerek harekete geçiyor. Olay budur. Dürtme. İzmir’i her alanda koşturmak, atağa kaldırmak istiyorsak, Thaler’in dediği anlamda İzmir’i dürtmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Yatırımcıya sunulabilecek bir plan hazırlamamız gerek”

Zeybekci şunları söyledi:

“Bizim burada bir üst akılla hazırlanmış ve turizm yatırımcılarına sunabileceğimiz bir planı hazırlamamız gerekir. Yaptığımız otoyollarla İzmir’i Selçuk’a, Bergama’ya, Ege hinterlandındaki öteki tarihi merkezlere kadar uzatabilirsek bu demektir ki cruise turlu gelenlerin kalma süresini iki güne çıkarır.”

Kaynak: Nihat Zeybekci: “İzmir’i dürtmemiz lazım”

One thought on “Nihat Zeybekci: “İzmir’i dürtmemiz lazım” MEDYA EGE

  1. İzmir kağnı arabası insanlarda kağnı arabasını çeken zavallılar olmuş .kağnıyı idare eden çekeni uzun bir sopa ile dürterek idare eder.İzmirli dürtülmeye gelmez.dürtmeyi iyi bilir

Bir cevap yazın