Milas’ta vatandaşın şüphelendiği şahısları polis yakaladı

Sosyal Medyada Paylaş

Muğla’nın Milas ilçesinde iki kişiden şüphelenen vatandaşlar durumu 155 polis imdat hattına bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler şahısları kullandıkları araç ile gözaltına aldı.
Milas’ta bir araç içerisinde iki kişinin hareket ve davranışlarından şüphelenen vatandaşlar durumu 155 polis imdat ihbar hattını bildirdi. Gelen ihbar üzerine harekete geçen Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri aracı ve şahısları Şevketiye Mahallesi civarında teknik takibe aldı.
Şahıslar kullandıkları aracı Şevketiye Mahallesi, Manolya Caddesi üzerinde yer alan Şehit Jandarma Pilot Yarbay Levent Tabak Parkı yakınlarına park etmesiyle aracın bulunduğu yerden uzaklaştı. Şahısları takibe alan ekipler daha sonra aracın bulunduğu yerde çalışma yaparak şüphelilerin aracın başına geldikleri esnada operasyon düzenleyerek yakaladı.
Yakalanan şahıslara yönelik yapılan kimlik sorgusunda ise şüphelilerin S.A. ve H.G. isimli kişiler oldukları tespit ederken, H.G. isimli şahsın 7 ayrı dosyadan ve cezaevi firarisi olarak aranmasının olduğu ortaya çıktı.
Daha sonra şahıslar ve kullandıkları araç üzerinde yapılan aramada ise hırsızlık suçunda kullandıkları düşünülen 1 adet demir keski, çoraplar, bir miktar para ve ziynet eşyaları ele geçirilmesiyle S.A. ve H.G. ekipler tarafından hırsızlık şüphesiyle gözaltına alındı.
S.A. ve H.G. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Milas Adliyesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın