Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Meteoroloji’den İzmir, Aydın, Muğla ve birçok ile uyarıları

Meteoroloji’den İzmir, Aydın, Muğla ve birçok ile uyarıları

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji’nin son dakika değerlendirmeleri ile belli oldu. Sıcaklıkların giderek düşmesiyle cuma günü için sağanak uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu raporuna göre yağışların Marmara’nın batısı, Güney ve Kıyı Ege’de kuvvetli, Balıkesir’in batı kıyıları, İzmir, Aydın’ın batısı ve Muğla ile Antalya’nın merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve aşırı olması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan uyarıda bugün İzmir’de yağışın sel ve su baskınlarına neden olabileceği, kıyı şeridinde ise hortum riski olduğu ifade edildi. İzmir’in Ödemiş, Kiraz ve Beydağ gibi doğu ilçelerinde kuvvetli, bu ilçeler dışında kent genelinde çok kuvvetli ve şiddetli, Çeşme, Urla, Seferihisar, Menderes, Torbalı ve Selçuk gibi ilçelerde yerel olarak aşırı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

Muğla’nın  Datça ;Bodrum,Marmaris  gibi  ilçelerinde kuvvetli  şiddetli  bu ilçeler dışında bölge  genelinde aşırı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Bodrum Antalya Kaş arasında denizlerde fırtına uyarısı yaptı.

Sel, su baskını, yıldırım, kısa süreli fırtına uyarısı da yapıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

Top