Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > ANADOLU AJANSI > Manisa’da deprem AA

Manisa’da deprem AA

Sosyal Medyada Paylaş

Merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem sonrası,ilçenin Kumkuyucak mahallesinde vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.Depremin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,İlçe Kaymakamı Necmettin Yalınalp ve Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Kumkuyucak Mahallesi’ne geldi

Merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 5,5 büyüklüğünde deprem, İstanbul, İzmir ve Bursa gibi birçok ilde hissedildi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada 5,5 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Saruhan ilçesi olduğu bildirildi.

Manisa merkezli deprem, İzmir, Bursa, Balıkesir, Aydın, İstanbul, Kütahya ve bölgedeki birçok ilde hissedildi.

Deprem nedeniyle bazı vatandaşlar binaları panikle terk ederken, kimileri de telefonla yakınlarını aradı.

  • Manisa Valiliği: “İlimizde hayat normal akışında devam etmektedir”
    AYDIN (AA) – Manisa Valiliği, Saruhanlı ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını, kentte hayatın normal akışında devam ettiğini bildirdi.

Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi merkezli 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede tarama çalışmaları sürüyor.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçelerine bağlı tüm mahallelerle irtibat sağlandığı, depremden kaynaklanan herhangi bir hasar tespit edilmediği belirtildi.

Açıklamada, “İlimizde hayat normal akışında devam etmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin merkez üssüne yakın ilçelerine bağlı Sazoba Mahallesi’ni gezdiklerini, bazı bacalarda yıkık, duvarlarda çatlak oluştuğunu ancak genel anlamda korkulacak bir durumun olmadığını kaydetti.

Dutlulu, “İnsanlar rahat, muhtarla da iletişim halindeyiz. Şu ana kadar gelen olumsuz bir haber yok.” dedi.

Bir cevap yazın

Top
Exit mobile version