Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > KUMBURNU SATIŞINA BİR TEPKİ’DE KIRKPINAR’DAN

KUMBURNU SATIŞINA BİR TEPKİ’DE KIRKPINAR’DAN

Sosyal Medyada Paylaş

AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN KUMBURNU TEPKİSİ

Hükümeti kamu alanlarını satmakla suçlayan CHP’de bir skandal daha ortaya çıktı. 32 yıldır Foça’daki turistlik alanların satışlarına bir yenisinin daha eklenmemesi için halk isyan ederken siyasilerde tepki gösterdi.

Foça Belediyesi, ilçede kalan son boş turizm alanı olan, çok değerli bir konumdaki Kumburnu Plajını satışa çıkartıyor. Foça’daki bu arazi satışı büyük tartışmalara ve tepkiye neden oldu. Karara bir tepki de AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar’dan geldi. 

Kırkpınar, “Hükümetimiz tarafından atılan stratejik adımları ‘ülkeyi satıyorlar’ yalanına başvurup algı oluşturanlar; İzmir’i adeta ada-ada, koy koy, parsel parsel satıyorlar” ifadesini kullandı.

CHP’li Foça Belediye Başkanı  tarafından alınan satış kararı İzmir’de ve ilçede tepki toplamaya devam ediyor. Bugün meclise gelecek olan satış kararının doğru bir karar olmadığını belirten AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP’li belediyelerin ahbap çavuş ilişkisi ile yönettikleri ilçelerde halka hizmet edilmediğini sadece halkın malının satıldığını vurguladı.

Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Foça Belediyesinin arazı satış kararı haksız bir uygulamadır. Borç arazi satışı ile değil tasarruf yapıp planlı bir şekilde belediye yönetmekle ödenir. Ahbap, çavuş ilişkisi ile yönetilen belediyelerde arazi satışı ile borçlar ödenmeye çalışılıyor.  Usulsüzlük, arazi satışı, yolsuzluk gibi davranış biçimlerini şiar edenler; millete hizmet etmenin ne demek olduğunu bilmezler. AK Parti’de siyaset millete hizmet için yapılırken, CHP’de siyaset rant için yapılıyor. Bu anlamda biz AK Parti olarak Foçalı hemşerilerimizle birlikte Kumburnu Koyu’nun satılmaması için ne gerekiyorsa yapıp engel olmaya çalışacağız.”

windows 10 enterprise lisans satın al

Bir cevap yazın

Top