Buradasınız
Anasayfa > Genel > Kum Burnu’n da son durum / CANAN LİMNİLİ

Kum Burnu’n da son durum / CANAN LİMNİLİ

Sosyal Medyada Paylaş

04.12.2020 tarihinde Foça Belediyesi Meclis toplantısında görüşülecek konulardan birisi de Kum Burnu’ndaki belediyeye ait parselin satışıydı.Burasının önceki yıllarda da satışı gündeme gelmiş ama onaylamamıştı. Bu yılda gündeme geldi , gerek kamuoyu baskısı , gerek CHP ‘li , gerekse muhalefetteki meclis üyelerinin itirazıyla satıştan kaldırıldı.

Dünden beri de emeği geçenler tebrikleri kabul ediyorlar.Büyük başarı …!!!

Şimdi fikrimi söylemek istiyorum. Bence büyük BAŞARISIZLIK… Ben de satışa karşı olan taraftayım. Taşınmazın tapusunun belediyeye ait olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü giden gidiyor.
Dün yıllar sonra ilk kez Kum Burnu sahiline indim.Çok şaşırdım ve kendimden utandım.Neden biliyor musunuz ? 30 yıl önce yıkılan , yolun alt tarafında kalan , denize sıfır kafeteryanın kalıntıları halen orada duruyordu. Arkasında gelişi güzel parketmiş karavanlar , diğer uçta denizin dibinde çirkin görünümlü bir baraka …Bir Foçalı olarak yıllarca bu başıboşluğa izin verdiğim için ,kendimize vekil seçtiğimiz kişilere “Anlat bakalım, ben seni seçtim ama sen bugüne kadar hangi başarılara imza attın ? “ diye sormadığım için kendimden utandım. Bunun için hepimiz utanmayız da.

Atıl, hiçbir hizmet getirilmemiş bir alan Kum Burnu. Koca plajda bıraktım soyunma kabinini ,duşu ,tuvaleti bile yok.Gerçekten şok geçirdim.Boğazım düğümlendi,bir sağa bir sola baktım durdum.Halbuki oralarda ne anılarımız vardı.Manzara doyumsuz ama gelgelelim tesis yok, hizmet yok.Tesis derken öyle 3-5 yıldızlı oteli kastetmiyorum.Onu paranız olunca yaparsınız.

Şimdi dönelim başa.Neden BÜYÜK BAŞARISIZLIK dedim.

Kimse darılıp gücenmesin,hatta düşünsün…
Foça’da 1984 yılından önceki belediye başkanlarımızı dönem şartları göz önüne alınarak verdikleri hizmetlerden dolayı saygıyla anıyorum . Ben Foça’da siyasetin 1984 yılındaki seçimlerle başladığını düşünüyorum.Birçok aday arasından ipi Serdar Mersin göğüslemişti.Sonrasında da kimlerin kaçar dönem başkanlık yaptığını çoğumuz biliyoruz.Ben bu ve bundan bir önceki belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize sormak istiyorum . İçlerinde iki dönem meclis üyeliği yapmış sayın Raşit Dirim var, DSP ‘den belediye başkan adayı olmuş,CHP ilçe başkanlığı yapmış ,şimdi de MHP ‘den meclis üyesi olmuş sayın Osman Mert var,geçen seçim İşçi partisinden meclis üyesi adayı olan şimdi AKP’den meclis üyesi seçilen sayın Sinem Atan var, yıllardır politikanın merkezinde adını duyduğumuz sayın Ethem Ali Haydar Çapçı ve Hakan Barçın var.

Bir de seçimden seçime ismi gündeme gelen sayın Serdar Mersin var…Var da var anlayacağınız…

Sizler bizi temsil ederken neden burası ile ilgili kişisel ya da grubunuzla birlikte bir proje geliştirmediniz ? Sayın Gökhan Demirağ 15 yıl boyunca neden buralara bir çevre düzenlemesi bile yapmadınız ? Sayın Fatih Gürbüz iki yıldır belediye başkanımızsınız. Yönetime talip olurken sorunların farkındaydınız ,sizden önceki belediye size yüklü miktarda borç bırakmıştı , pandemi derken geliriniz azaldı , çözümler arıyorsunuz, geçen yıl buraları satamadınız ,bundan sonra da satışı zor gözüküyor. Neden sizin yönetiminiz akmasa damlar diye düşünerek buraya az bütçe ile çevresini düzenleyerek şemsiyesi , şezlongu , duşu,soyunma kabini , tuvaleti , otoparkı olan bir kafeterya yapamadı ? Çok mu zor bunu başarmak ? Dileyen ücretiyle hizmet alırdı, dileyen de sadece kuma havlusunu serer güneşin tadını çıkarırdı.

Bu sayede birkaç gencimiz iş sahibi olurdu,hem de ilçenin çehresine bir katkımız olurdu . Eminim o koydan Atatürk Adamızın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşanlar sayesinde de Foçamızın reklamı yapılır popülaritesi artar ve Foça gezilecek görülecek yerler listesine eklenirdi .Bu küçük bir hareketin esnafımıza bile etkisi olurdu.Kelebek etkisi bunun gibi birşey.

Yıllarca politikanın içinde olup sadece satışı durdurduk diye övünmek bence başarı gibi gözükse de aslında büyük başarısızlıktır…

Foçamız için güzel projelerin olması dileğiyle

Bir yanıt yazın

Top