Buradasınız
Anasayfa > SAĞLIK > KREŞ VE ŞEHİTLİK MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ

KREŞ VE ŞEHİTLİK MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ

Sosyal Medyada Paylaş

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir,

Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarının gündemindeki kreş sorunu ve vazife malullüğü konusunda yaptığı açıklamaları değerlendiren Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, “Kreş, okul öncesi eğitim kurumları ve vazife malullüğü konularında kararlı bir şekilde yürütmüş olduğumuz mücadele başarıyla sonuçlanmıştır. Diğer konularda da sonuç alıncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 Kreşlerin ve okul öncesi eğitim kurumlarının açılması konusunda yanlıştan dönüldüğünü ifade eden Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir,   “20 gün önce kreşlerle ilgili yasak kararı geldiği andan itibaren çok yönlü bir mücadelenin içine girdik. Sendikamız tarafından başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere TBMM, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Bilim Kurulu nezdinde üst düzey girişimler gerçekleştirildi. Yapılanın yanlış olduğunu, on binlerce sağlık çalışanının mağdur olduğunu, çocukların evlerde hüzünle anne-babalarının yolunu gözlediğini ve tüm bunların da pandemi mücadelesine zarar verdiğini tüm çıplaklığıyla vurguladık. Sonuçta, haklılığımız teyit edildi ve yasak kararından vazgeçildi. Böylece yanlış bir uygulamadan dönüldü. Dolayısıyla da çocuk sahibi sağlık çalışanlarının omuzundaki önemli bir yük kalktı”  diye konuştu.

 “Mücadelemiz Devam Edecek”

“Vazife malullüğünün uygulandığını ancak bazı düzenlemeler yapılması gerektiğini ilk günden bu yana savunuyoruz” diyen diyerek açıklamasına devam eden Özdemir, “5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre, yasada vazife malullüğüyle ilgili bir düzenleme var. Bu düzenlemeye göre, malul hale gelen veya vefat eden sağlık çalışanları, kanunda öngörülen tüm haklardan yararlanabilmektedir. Ortada böyle bir durum olduğunu ve kanunda yapılacak bir takım ilave düzenlemelerle sağlık çalışanlarının malul veya vefat etmeleri halinde, yakınlarının çok önemli haklardan yararlanabileceklerini aylar öncesinden savunmaya başladık. Savunduklarımızın sonuç vermesi için yine Cumhurbaşkanlığından TBMM’ye, Sağlık Bakanlığından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK Başkanlığına varıncaya kadar birçok mercide girişimde bulunuldu. Nitekim daha geçen hafta Genel Başkanımızın Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yüz yüze yapmış olduğu görüşmede, konuyu en ince ayrıntısına kadar paylaşılarak, ilave adımlar atılması gerektiği vurgulandı. Bu süre zarfında birileri bizlere saldırsa da yolumuzdan dönmedik, sonuçta kazanan ve haklılığı teyit edilen yine sendikamız oldu. Mücadelemizin, diğer konularda da sonuç vermesi için el birliği ve güç birliği içinde yolumuza yürümeye devam edeceğiz.”

zenci porno

Bir cevap yazın

Top