Buradasınız
Anasayfa > Genel > Kızılay’ın gece mesaisine AK Parti’den destek!

Kızılay’ın gece mesaisine AK Parti’den destek!

Sosyal Medyada Paylaş

Kızılay’ın gece mesaisine AK Parti’den destek!

Türk Kızılayı mobil ekibi Foça’da gece yarısına kadar süren kan bağışı mesaisi yaptı.

 

Kızılay ekibi ilk gün kan alımları için İlçeye bağlı Yenifoça Mahallesi’nde, ikinci gün Turizm Müdürlüğü Foklu Çeşme önünde konuşlandı. Yenifoça’da vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bağışlarda 40 ünite kan alımı yapıldı.  Foça ilçe merkezindeki ikinci bağış kampanyası gündüz saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar sürdü. Ak Parti Foça İlçe teşkilatının koordinesini üstlendiği gece bağış kampanyasına Ak Parti İzmir  İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, bazı il yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Foça İlçe Başkanı Ali Haydar Çapçı, MHP  Foça İlçe Başkanı Turan Çetinarslan ile partililer ve vatandaşlar katıldı. Kızılay İzmir Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Burak Yurdakul ve Kızılay Foça Şube Koordinatörü Muharrem Yeşilkaya ‘da bağışlar sırasında hazır bulundu.  Kan bağış sayısı 25’i geçen Ak Parti Foça  İlçe Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aktaş’a gümüş madalyası Dr. Burak Yurdakul tarafından verildi.

DESTEK BEKLİYORUZ

Dr. Yurdakul Covid-19 pandemisi ve Ramazan Ay’ı dolayısıyla azalan stok ve bağışları kampanyalarla arttırmaya çalıştıklarını söyledi. Dr. Burak Yurdakul; “ Tüm ilçelerimizde ve il meydanlarımızda kan bağış kampanyaları başlattık. Bu dönemde vatandaşlarımızı kampanyalara destek olmaya davet ediyoruz.  Bugüne kadar kan vererek kan dostumuz olan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz ve bu süreçte tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. “ dedi.

SÜREKLİ “KAN VER KAN KARDEŞİ OLALIM”

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de İlçe teşkilatının Kızılay ile birlikte düzenlediği kampanyaya destek için Foçaya geldiklerini söyledi. Kerem Ali Sürekli : “ Son 10 gündür Kızılay İzmir’in bütün ilçelerinde yeni kampanyalar başlattı. Bizlerde Ak Parti İzmir İl Başkanlığı olarak bu kampanyaya tam destek veriyoruz. Teşkilatlarımız tam kadro katılıyorlar. Kan veriyorlar. Sosyal medyada, yazılı ve görsel basında kan vermeye bütün İzmirlileri davet ediyoruz.  Çok önemli bir süreç. Pandemi sürecinde kan vermede bir sıkıntı  yaşandı. Stoklarda azalma oldu. İvedilikle bu açığın kapatılması lazım. İzmirliler çok duyarlı. Bu kampanyayla birlikte aldığımız bilgilere göre süratle stoklar dolmaya başladı. İzmirliler bu kampanyaya büyük teveccüh gösterdiler. İlk önce Kızılay’a, İzmir Kan Merkezine, Kızılay İlçe yönetimlerine teşekkür ediyorum. Kampanyaya destek veren  İzmirli hemşehrilerimize, Ak Parti İl  ve ilçe teşkilatılarımıza teşekkür ediyorum. “Kan Ver Kan Kardeşi Olalım” diyoruz. Bütün İzmirlileri kan vermeye davet ediyoruz.  Kampanyamız Kızılay ile birlikte devam ediyor. Daha bir çok ilçemizde bu süreç devam edecek. Duyarlı İzmirlilerin burada yine özelliklerini gösterdiklerini görüyoruz. Katılımdan memnunuz.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

Top