Buradasınız
Anasayfa > ASAYİS > Kız öğrenciye cinsel taciz davası KARATAŞ HABER AJANSI

Kız öğrenciye cinsel taciz davası KARATAŞ HABER AJANSI

Sosyal Medyada Paylaş

 

Bahri KARATAŞ ( KHA) İzmir’ in Urla İlçesi’ nde bir devlet lisesinde okuyan kız öğrenciyi,cinsel taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan öğretmenin davasına devam edildi.

Olay, bu yıl meydana geldi. Nitelikli sınavla kazanılan bir devlet lisenin hazırlık sınıfında okuyan onbes yaşındaki kız öğrenciye, iddiaya göre erkek öğretmeni cinsel tacizde bulundu.Kız durumu ailesine bildirdi.Bunun üzerine karakola gidip öğretmenden şikayetçi oldu.Mağdur öğrencisinden pedagog eşliğinde ifadesi alındı.Gözaltına alınan öğretmen suçlamaları kabul etmedi.Şüpheli öğretmen sevkedildiği adliyede tutuklandı. İlk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bugün Urla 2.Asliye Ceza Mahkemesin de dava görüldü.Duruşmaya tutuksuz sanık katılmazken, mağdur kız öğrenci ve avukatı Saadet Kayaalp ile Urla Kadın Platformu üyeleri ve bir çok kadın öğretmen takip etti.İzmir Barosu da davaya müdahil oldu.

Duruşmada söz alan mağdur kız öğrencinin avukatı Saadet Kayaalp, dosyada adeta müvekkilini suçlayan bir savunma olduğunu, sanık öğretmenin suçtan kurtulmak amacıyla mahkemeyi yanılttığını ifade etti.

Av.Saadet Kayaalp “Ne yazik ki çocuklarımızı korumakla görevli eğitim kurumunda görevli öğretmen çocuğu taciz etmiş okul müdürü de onbes yaşındaki çocuk aleyhinde tanıklık yaparak tacizi meşrulastırmıştır Okulun rehber öğetmeni de çocuklar aleyhinde tanıklık yaparak, anayasal hak olan özel hayatın gizliliği kuralını ihlal ederek, delilleri karartmaya çalışmıştır.Bu dava şu anda izlenmektedir.Urlada yaşayan tüm öğrenciler ve öğretmenler tarafindan, veliler tarafindan izlenmektedir.Şikayetci çocuk ve herkes adalet beklemektedir.Bu çocuk cesur davranıp şikayet edebilmiş, ancak kazanarak geldiği okulu bırakıp, düz liseye gitmek zorunda esenyurt escort iri göğüslü kalmıştır.Biz bu nedenle suç islediği açıkca ortada olan öğretmenle ilgili en ağır cezanın verilmesini, böyle öğretmenlerin eğitim kurumlarından ve çocuklardan uzak tutulmasını talep ediyoruz. müvekkilimin olaydan sonra psikolojik sorunları başgöstermiştir. Psikolojik sorunları olanlara cinsel taciz meşrumudur ” dedi.

Duruşma Şubat ayına ertelendi.

Bir yanıt yazın

Top