Buradasınız
Anasayfa > Genel > Kınık Belediyesi’nden öğretmenlere anlamlı hediye

Kınık Belediyesi’nden öğretmenlere anlamlı hediye

Sosyal Medyada Paylaş

-Kınık’ta 24 Kasım coşkusu

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kınık’ta büyük bir coşkuyla kutlandı. Kınık Belediyesi’nin katkılarıyla ilçeye kazandırılan Kınık Öğretmenevi’inde ilk kez düzenlenen anlamlı tören bu özel güne ayrı bir heyecan kattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” ünvanının verildiği 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Kınık’ta renkli görüntülere sahne oldu. Öğretmenler için ilk tören Hükümet Meydanı Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Resmi kurum ve kuruluşlar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü programı, Hükümet meydanında istiklal marşı ve çelenk sunumunun ardından Kınık Öğretmenevi’nde gerçekleşti.

Kınık Öğretmenevi Konferans Salonunda Kınık Halk Eğitim Merkezi ve Kınık Öğretmenevi ve ASO’nun düzenlediği programda, günün anlam ve önemine dair konuşmaların ardından adaylığı kalkan öğretmenlerimize yemin töreni gerçekleştirildi. Akabinde Kınık Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları ekibinin gösterisi ve Kınık Halk Eğitim Merkezi Korosunun Şarkıları ile devam etti.

Kınık Öğretmenevi’nde düzenlenen programda, ilçede görev yapan öğretmenler, “24 Kasım bu sene bizim için daha anlamlı oldu. Sağolsun Sadık başkanın gayreti ile ilçemize kazandırılan öğretmen evimize kavuştuk. Eğitim ve sosyal aktivitelerimiz için çok büyük bir ihtiyacımız karşılanmış oldu. Bugün bizi hatırlayan, günümüzü kutlayan herkese ve Sadık başkana çok teşekkür ederiz” dedi.

Kınık Belediyesi ekipleri bu anlamlı günde, ilçe genelindeki okulları ziyaret ederek, öğretmenler gününü hediyelerle kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü programında konuşan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, öğretmenlere olan borcumuzun ödenemeyeceğini belirterek “Vatanın dört bir yanında, memleketin en ücra köşelerinde öğrencilerimizi, insanımızı aydınlık bir geleceğe taşımak için koşul gözetmeksizin, her şartta canhıraş emek veren ve Türkiye’nin geleceğine aydınlık bir yol açan öğretmenlerimizin borcunu ödememiz mümkün değil. Hepsine minnet borçluyuz. Yakında resmî açılışını yapacağımız öğretmen evimiz, öğretmenlerimize verdiğimiz değerin, duyduğumuz minnetin bir göstergesidir. Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum“ dedi.

 

Bir yanıt yazın

Top