Buradasınız
Anasayfa > SAĞLIK > Kalbi delik olarak doğan bebek sağlığına kavuştu

Kalbi delik olarak doğan bebek sağlığına kavuştu

Sosyal Medyada Paylaş

Denizli’de, 26 haftalık erken doğumla dünyaya gelen ve kalbi delik olan 1 kilogram ağırlığındaki bebek, verdiği yaşam mücadelesini kazandı.
Denizli’de erken doğumla dünyaya gelen Gürkaş bebek, verdiği yaşam mücadelesini kazanarak ailesini sevince boğdu. Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde gerçekleşen 26 haftalık bir erken doğumla yaklaşık bir kilo olarak dünyaya gelen Gürkaş bebek, prematüre doğan bebeklerde ortaya çıkan enfeksiyon ve kalp deliği gibi sağlık problemleri ile karşılaşsa da gerçekleştirilen müdahaleler ile sağlığına kavuştu.
Anne Burcu Gürkaş ve baba Sezgin Gürkaş’ın ilk bebekleri olarak dünyaya gelen Gürkaş bebek, 2 ay Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde tedavi edildikten sonra sağlıkla ailesine teslim edildi.
Çocuğuna kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten anne Burcu Gürkaş, tavsiye üzerine bu hastaneye geldiğini söyledi. Bebeğinin durumunun gayet iyi olduğunu belirten anne, bir haftaya kadar buradan çıkaracaklarını kaydetti.
İki aylık bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydeden Çocuk Hastalıkları Uzm.Dr. Mehmet Oğuz Ören, “Bebeğimiz 26 haftalık erken doğum ile bin gram olarak dünyaya geldi. Her prematüre bebekte olduğu gibi enfeksiyon ve akciğer sorunları yaşadı ancak bunları ilaç tedavileri ile aştık. Yine erken doğan bebeklerde görülen akciğer kanaması ve kafa içi kanamasını erken müdahale ile engelledik. Kalbinde oluşmuş olan deliği verdiğimiz 3 kürlük bir tedavi ile giderdik. Bir ay kadar göz içindeki damar rahatsızlıklarını gidermek için hala ilaç tedavisine devam ediyoruz. Şu anda az miktarda oksijen tedavisi ile gözetim altında tutuyoruz. 2 kiloya ulaşan bebeğimizi 2 hafta içerisinde sağlıkla ailesine teslim edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

Top