Buradasınız
Anasayfa > Genel > İzmir’in o ilçelerinde atamalara tepki

İzmir’in o ilçelerinde atamalara tepki

Sosyal Medyada Paylaş

27 Ocak 2019

CHP’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının yanı sıra ilçe belediye başkan adaylarının MYK’da onaylanan ve son onay için PM’ye gönderilen isim listesine tepkiler sürüyor.

Karşıyaka ve Çiğli örgütünün istemediği adayların gösterildiğini savunan ilçe başkanları atamalara tepkili. CHP MYK’da onaylanan ancak PM’de henüz oylanma aşamasında olan Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinde örgütün gösterdiği tepkiyi haklı bulan ilçe başkanları PM kararının resmileşmesi durumunda tepkilerinin daha da sert olacağı mesajını verdi.

Öte yandan örgütün sesine kulak verilmediği düşüncesine kapıldıklarını belirten CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in de genel merkeze gelerek partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşeceği, örgütün tepkisini dile getireceği ve değişiklik taleplerini ileteceği belirtildi.

CHP’de Çiğli ve Karşıyaka ilçe başkanları duruma tepkilerini şöyle dile getirdi.

UĞUR YILDIRIM: ÖRGÜTLERİ HİÇE SAYARAK HİÇBİR ŞEY YAPILMAZ

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım: İl başkanımın alacağı her türlü kararın arkasındayız. Örgütleri hiçe sayarak hiçbir şey yapılmaz. İl başkanım en doğru kararı verecektir.

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) onaylanan İzmir ilçe adaylarına yönelik ilk tepki Çiğli’den geldi. Eyleme katılanlar, Çiğlili birinin aday gösterilmesini, başka ilçelerden Çiğli’ye ithal aday kaydırılmamasını istedi. İlçe örgütüne üye yaklaşık 100 kişi, ilçe binasının önünde toplanarak, eylem yapıp tepki göstermesinin ardından İlçe Başkanı Mert Özcan’dan da benzer tepki geldi.

MERT ÖZCAN: ŞU YAŞADIĞIMIZ BİR KIRILMA, PROTESTOLAR VAR

CHP Çiğli İlçe Başkanı Hasan Mert Özcan: Örgütün adayları taraftarıyım. Ön seçim istiyordum. Olmadı. Ama tabi ki bizim genel başkanımızın emridir. Laf söyleme şansımız yok. Çiğli’de örgüt tepkili, protesto ediyor. Çiğli’de 18 aday adayı vardı, bunlardan biri olsaydı Çiğli bugün bayram yeriydi. Ali Engin abimdir, onun da emeği var ama onun da aday olduğu başka ilçe vardı, orası olabilirdi. Ali Bey ile bir sorunumuz yok. Bu seçimi kazanmak için yola çıktık. Ama şu yaşadıklarımız bir yerde kırılma. Arkadaşlarımızı ikna etmek için konuşuyoruz. Pati önünde toplanıp protesto yaptılar. Parti kararına saygılı olmalarını istedik. Zamana bırakıyoruz. İl başkanımla konuşmadım. Genel başkanla konuşmasının arkasındayız.

Kaynak: İzmir’in o ilçelerinde atamalara tepki

Bir cevap yazın

Top