Buradasınız
Anasayfa > YEREL > İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu

İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Çeşme, Foça ve Selçuk ilçelerinde, Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü için törenler düzenledi.

Foça’da 172. yıl coşkusu

Foça ilçesinde de kuruluş kutlamaları çerçevesinde tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında yapılan törene, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, sivil ve askeri erkan, belediye meclis üyeleri, ilçe emniyet personelleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Foça ilçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından, Polis Haftası konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Çeşme’de törenlerle kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü, Çeşme’de törenlerle kutlandı. Sabah saatlerinde, Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama törenine, Çeşme Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, Çeşme Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hakkı Kocakara, polis memurları ve vatandaşlar katıldı. Çeşme Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer’in Atatürk anıtına çelenk koymasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanındaki tören, Atatürk anıtının önünde toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ahmet Çalışkan ve Sahil Güvenlik komutanları da, Yılmazer’i makamında ziyaret ederek, polis teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Selçuk’ta da kutlandı
Türk Polis Teşkilatının 172. yılı Kutlamaları kapsamında Selçuk Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük’ün Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Törende konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, Türk Polisinin 172 yıllık tarihi şan, şeref ve kahramanlık destanları ile süsleyen, kökleri ve değerleri tarihin derinliklerinden günümüze kadar dayandığına dikkat çekti. Törenin ardından protokol üyeleri polis şehitliğini ziyaret etti.
Törene, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük, daire amirleri, görevli amir ve polis memurları, bazı siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Foça İlçe Protokolü

Foça Tören

İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş

Başkan Demirağ Çocuklarla
İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu

İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu
İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu
İzmir’in ilçelerinde polis teşkilatının kuruluş coşkusu

Bir yanıt yazın

Top