Buradasınız
Anasayfa > Genel > İzmir’e fırtına uyarısı! 

İzmir’e fırtına uyarısı! 

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji, İzmir’de bazı ilçelerde yarın sabah saatlerinden itibaren beklenen fırtına için uyarıda bulundu. Yapılan uyarıda çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji 2’nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından İzmir için fırtına uyarısında bulunuldu. Açıklamada, “Cumartesi ilk saatlerden itibaren İzmir merkez ve kıyı ilçelerinde rüzgarın güney-güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), sabah saatlerinden itibaren kuzey-kuzeybatı yönlerinden fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

BATI KARADENİZ, MARMARA, EGE VE AKDENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI
Kuzey Ege’de rüzgarın, yarın sabah saatlerinde güneybatıdan, öğle saatlerinden itibaren Kuzey Ege’nin genelinde kuzeyden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) “fırtına” şeklinde eseceği, öğle saatlerinden sonra kuzeyinde akşam saatlerinden sonra güneyinde etkisini kaybetmesi bekleniyor

Bir yanıt yazın

Top