283 Okunma

İzmir’de 19 yaşındaki genç 10 TL’ye aldığı uyuşturucu haptan öldü!

Sosyal Medyada Paylaş

10 liraya satın aldıkları uyuşturucu hapları günlük kiralık evde içtiler; sonrası felaket…

İzmir Buca’da iddiaya göre günlük kiraladıkları evde 10 TL’ye satın aldıkları sentetik uyuşturucu hap ve alkol alan iki gençten 19 yaşındaki Oğuzhan Değirmenci hayatını kaybetti diğer arkadaşı İbrahim Baltaş ise hastaneye kaldırıldı.

Hastanedeki genç, polise verdiği ifadesinde hapların tanesini 10 liraya aldıklarını söyledi. İbrahim Baltaş’ın ifadesi sonrası polis ekipleri, zehir tacirlerinin kimliklerinin tespiti ve yakalanması için operasyon başlattı. Öte yandan gençlerin, hapları içtikleri evin günlük kiralık ev olduğu ortaya çıktı.

Olay Buca Şirinyer 333 sokak 14 numaranın giriş katında bulunan günlük kiralık evde meydana geldi. Alınan bilgiye göre Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi olan ve özel bir firmada çalışan Oğuzhan Değirmenci, askerden yeni gelen arkadaşı İbrahim Baltaş ve diğer 2 arkadaşı ile birlikte eğlenmek için günlük ev kiraladı. Gençler, daha sonra Gediz semtinde adını bilmedikleri bir kişiden 21 adet uyuşturucu sentetik hap satın aldı. Tanesini 10 liradan aldıkları haplarla birlikte marketten alkol alan gençler, kiraladıkları eve gitti. Burada haplardan 5’er tane içen Oğuzhan Değirmenci ve İbrahim Baltaş, ldıkları alkolün de etkisi ile fenalaştı. Evde fenalaşan Baltaş 112’yi arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Değirmenci, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Müdahale sonrası hayati tehlikeyi atlatan arkadaşı Baltaş’ın tedavisine devam edilirken evdeki diğer 2 kişi ise paniğe kapılarak kaçtı.

Polis olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatırken, kaçan iki kişi ile sentetik uyuşturucu hapları satan zehir tacirinin yakalanması için operasyon başlattı.

Kaynak: Yeni Asır

:

Kaynak: İzmir’de 19 yaşındaki genç 10 TL’ye aldığı uyuşturucu haptan öldü!

One thought on “İzmir’de 19 yaşındaki genç 10 TL’ye aldığı uyuşturucu haptan öldü!

  1. 5 tane hap yutarsan ne olacağını bekliyordunuz!!! Başlığı 5 tane hap içti öldü diye atarsan daha yararlı olur

Bir cevap yazın