Buradasınız
Anasayfa > DATÇA HABERLERİ > İzmir ve Ege için uyarı geldi! Sağanak yağış, şiddetli fırtına…

İzmir ve Ege için uyarı geldi! Sağanak yağış, şiddetli fırtına…

Sosyal Medyada Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 31 Mart 2022 tarihli hava durumu tahminleri açıklandı. Sıcak havalar tüm yurtta iyice etkisini gösterirken, yapılan son tahminlere göre Marmara ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Perşembe günü sıcaklıkların iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı ön görülüyor.

Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

31 Mart – 1 Nisan  hava durumu raporu…

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FOÇA WİNDGURU 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

EGE

Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa ve Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Kıyı Ege’de güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

DENİZLİ °C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

İZMİR °C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu. zamanla çok bulutlu gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

 

Bir yanıt yazın

Top