Buradasınız
Anasayfa > Genel > İzmir Kınık Çocuk Köyü’nde Son Aşamaya Gelindi

İzmir Kınık Çocuk Köyü’nde Son Aşamaya Gelindi

Sosyal Medyada Paylaş

İzmir’in Kınık ilçesinde Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan çocuk köyünün yapımında geri sayım başladı. Kınık-Bergama Karayolu Dündarlı Yol Kavşağı bölgesinde 20.450 metrekare alan üzerine inşa edilen Çocuk Köyü’nde; Masal Diyarı, Gençlik Alanı, Trafik Eğitim Alanı, Eğitim Alanı, Oyun Alanı, Kafeterya Alanları ve Hava Bisikleti Alanı olacak. Bu alanlarda Ters Ev’den Survivor Parkuru’na, Atlı Karınca’dan Engelsiz Park’a kadar her yaştan vatandaşın harika vakit geçirilebileceği alan mevcut.

Çocuklar Kınık Çocuk Köyü’nde Hem Eğlenecek Hem Öğrenecek

Ayrıca çocuklar için özenle hazırlanan butaforlarda Çocuk Akademisi, Çocuk Müzesi’nde; Aile, Sağlık, Hukuk, Hayvan Sevgisi, Enerji, Haberleşme, Yapay Zeka, Beslenme ve Sosyal Medya İletişim konularının işleneceği alanlar da mevcut.

Dr Sadık Doğruer

Başkan Doğruer Çocuk Köyü’nü Yakından Takip Ediyor

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer yapımında son aşamaya gelinen Kınık Çocuk Köyü’nü yerinde inceledi

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Çocuk Köyü’nün tamamlanması ile Kınık ve çevre ilçelerdeki ailelerimizin çocukları oyun alanlarında eğlenip meslekleri tanırken ebeveynleri de yaşam alanlarında zaman geçirebilecek. Söz verdiğimiz bir projenin tamamlanmak üzere olmasının mutluluğu içindeyim.” dedi. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, yapım süreci boyunca tesis alanını ziyaret ederek yetkililerden düzenli olarak bilgi alıp yapım aşamasını yakından takip etti.

 

20 bin 450 metrekare alana sahip konsept proje Kınık Çocuk Köyü’nün yapımında çalışmalar tamamlanmak üzere.

 

Bir cevap yazın

Top